Biblioteka PWSZ w Nysie wykupiła dostęp do bazy od 14 maja 2012 roku.

W czytelni online otrzymują Państwo dostęp do 1 093 publikacji elektronicznych głównie w języku polskim z różnych dziedzin nauki, opublikowanych przez czołowych polskich wydawców.

W serwisie znajdują się podręczniki akademickie oraz publikacje naukowe z zakresu nauk ekonomicznych, humanistycznych, matematyczno-przyrodniczych, społecznych, informatycznych, medycznych i prawnych.

Od 18 marca 2015 r. opisy bibliograficzne pozycji dostępnych w czytelni internetowej IBUK Libra, do których Biblioteka wykupiła lub uzyskała dostęp, włączone zostały do katalogu bibliotecznego dzięki czemu możliwe jest ich łatwiejsze przeszukiwanie i bezpośredni dostęp.

Od 15 maja 2017 r. obowiązuje nowa oferta w której mają Państwo dostęp do 189 zakupionych książek oraz prawie 900 darmowych publikacji elektronicznych.