Biblioteka pracuje w komputerowym zintegrowanym systemie bibliotecznym SOWA2/MARC21. System ten jest pakietem programów. Umożliwia zautomatyzowanie wielu procesów bibliotecznych, takich jak gromadzenie zbiorów, opracowanie różnorodnych materiałów bibliotecznych, wyszukiwanie oraz udostępnianie zbiorów (wypożyczanie, rezerwowanie i zamawianie).

Katalog został utworzony 1 października 2001 r. Początkowo był udostępniany tylko na miejscu w Wypożyczalni, w module SOWA-WIN, który umożliwiał wyszukiwanie proste i złożone. Od lutego 2003 r. katalog dostępny jest w Internecie. Pierwsza wersja umożliwiała tylko wyszukiwanie proste. W styczniu 2005 roku dodatkowo udostępniony został katalog, w którym możliwe jest wyszukiwanie proste i złożone. Z dn. 20.02.2006 r. stary katalog zastąpiono nowszą wersją.

12 grudnia 2007 r. dokonano kolejnej aktualizacji całego komputerowego systemu bibliotecznego SOWA, co spowodowało wprowadzenie nowego, bardziej zaawansowanego katalogu. We wrześniu 2008 r. wprowadzono nową opcję: do opisu książek dołączane są skany okładek książek. Katalog zawiera opisy bibliograficzne druków zwartych (książki) oraz zbiorów specjalnych (np. normy, dokumenty elektroniczne). 

Od 24 września 2010 r. po zmianie systemu bibliotecznego SOWA1 na SOWA2/MARC21, udostępniono w Internecie nowy, zaawansowany katalog, z opisem bibliograficznym wszystkich rodzajów zbiorów, prezentowanym również w formacie MARC21.


 

INFORMACJE O PLIKACH COOKIE

Ta strona używa plików Cookies. Korzystając ze strony, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki, wyrażasz na to zgodę.

Rozumiem