{multithumb enable_thumbs=0}

logo ibuk

Zapraszamy do korzystania z nowej odsłony czytelni bazy IBUK – IBUK libra. W czytelni on-line otrzymują Państwo dostęp do 109 publikacji elektronicznych głównie w języku polskim z różnych dziedzin nauki, opublikowanych przez czołowych polskich wydawców.

 

Nowa wersja serwisu daje nowe możliwości:

  • prowadzenie własnych notatek bezpośrednio w książce
  • dodawanie zakładek
  • tagowanie ważnych fragmentów i zakreślanie kolorami
  • wyszukiwanie w podręczniku słów i fraz
  • tworzenie własnej e-półki z książkami
  • eksport notatek (prześlij / udostępnij notatkę / zakładkę)

 

W serwisie znajdują się podręczniki akademickie oraz publikacje naukowe z zakresu nauk ekonomicznych, humanistycznych, matematyczno-przyrodniczych, społecznych, informatycznych, medycznych i prawnych.

 

Czytanie książek w IBUK libra umożliwia dedykowane oprogramowanie, dzięki któremu wejście do udostępnionych publikacji odbywa się przez przeglądarkę WWW, niezależnie od posiadanego systemu operacyjnego, bez konieczności instalacji dodatkowych aplikacji. Zalecamy używanie aktualnej wersji Mozilla Firefox, Google Chrome lub Safari. Nowe środowisko IBUK libra działa w przeglądarce Internet Explorer od wersji 10. Uruchomienie programu wymaga włączonej obsługi JavaScript oraz Cookies. Domyślnie prezentowane są dostępne publikacje. Przy wykupionych pozycjach pojawia się ikonka książki („czytaj”). Po jej naciśnięciu treść otwiera się w nowym czytniku, dającym wiele możliwości pracy z tekstem.

 

 

UWAGA:

Aby móc korzystać z zaawansowanych funkcjonalności, należy jednorazowo utworzyć swoje osobiste konto myIbuk. 

 

 

Filmy instruktażowe:

Logowanie i rejestracja

Praca z tekstem

 

 

Baza jest dostępna pod adresem:

 

http://libra.ibuk.pl

 

 

Zapraszamy do korzystania!

 

Baza jest dostępna ze wszystkich komputerów na terenie całej uczelni oraz 
w dostępie zdalnym poprzez serwer proxy!!!

 

KLAUZULA INFORMACYJNA DLA UŻYTKOWNIKÓW BIBLIOTEKI PWSZ W NYSIE

Zgodnie z zarządzeniem nr 27/2018 Rektora Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej w Nysie z dnia 25.05.2018 r. w sprawie Ochrony Danych Osobowych w PWSZ w Nysie oraz na podstawie art. 13 ogólnego rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych z dnia 27 kwietnia 2016 r. (Dz. Urz. UE L 119 z 04.05.2016) informuję, iż: 1) administratorem Pani/Pana danych osobowych jest Państwowa Wyższa Szkoła Zawodowa w Nysie, ul. Armii Krajowej 7, 48-300 Nysa, 2) kontakt z Inspektorem Ochrony Danych - iod@pwsz.nysa.pl, 3) Pani/Pana dane osobowe przetwarzane będą w celu umożliwienia korzystania z zasobów bibliotecznych - na podstawie Art. 6 ust. 1 lit. b ogólnego rozporządzenia o ochronie danych osobowych z dnia 27 kwietnia 2016 r. 4) odbiorcami Pani/Pana danych osobowych będą firmy wspierające obsługę informatyczną biblioteki 5) Pani/Pana dane osobowe przechowywane będą przez okres zgodny z odnośnymi przepisami prawa 6) posiada Pani/Pan prawo do żądania od administratora dostępu do danych osobowych, prawo do ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania, prawo do wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania, prawo do przenoszenia danych, prawo do cofnięcia zgody w dowolnym momencie 7) ma Pani/Pan prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego 8) podanie danych osobowych jest dobrowolne, jednakże odmowa podania danych może skutkować odmową realizacji usługi. Ta strona używa plików Cookies. Korzystając ze strony, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki, wyrażasz na to zgodę.

Rozumiem