{multithumb thumb_width=186 px thumb_height=89}QVcoronationDzienniki Królowej Wiktorii (Queen Victoria’s Journals) to serwis, który odtwarza każdą stronę z zachowanych tomόw Dziennikόw Królowej Wiktorii (w tym szkice tomόw oraz kopie wykonane przez Lorda Esher i księżną Beatrice), jako wysokiej rozdzielczości kolorowe obrazy, wraz z odrębnymi fotografiami licznych ilustracji i wkładek z tych tomόw.

 

 

Ogółem 141 tomy zostały zdigitalizowane, liczące około 33,000 stron.Teksty wszystkich wersji dzienników będą dostępne jako dokładne stenogramy do łatwego czytania i przeszukiwania.

 

Projekt digitalizacj dziennków królowej Wiktorii został przeprowadzony we współpracy z Biblioteką Bodleian, Oxford oraz Królewskimi Archiwami w Londynie. Wydanie Dzienników królowej Wiktorii zbiegło się w czasie z obchodami Diamentowego Jubileusz królowej Elżbiety II – ktόra jest jedyną brytyjską monarchinią (poza królową Wiktorią), panującą obecnie przez 60 lat.

 Dzienniki dostępne są pod adresem:
   http://www.queenvictoriasjournals.org

 

 

Dostęp testowy jest aktywny do 30 czerwca 2012 r.

 

Zapraszamy do korzystania!

 

 

Baza jest dostępna ze wszystkich komputerów na terenie całej uczelni oraz 
w dostępie zdalnym poprzez serwer proxy!!!

 

 

 

 

 

INFORMACJE O PLIKACH COOKIE

Ta strona używa plików Cookies. Korzystając ze strony, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki, wyrażasz na to zgodę.

Rozumiem