{multithumb thumb_width=186 px thumb_height=89}QVcoronationDzienniki Królowej Wiktorii (Queen Victoria’s Journals) to serwis, który odtwarza każdą stronę z zachowanych tomόw Dziennikόw Królowej Wiktorii (w tym szkice tomόw oraz kopie wykonane przez Lorda Esher i księżną Beatrice), jako wysokiej rozdzielczości kolorowe obrazy, wraz z odrębnymi fotografiami licznych ilustracji i wkładek z tych tomόw.

 

 

Ogółem 141 tomy zostały zdigitalizowane, liczące około 33,000 stron.Teksty wszystkich wersji dzienników będą dostępne jako dokładne stenogramy do łatwego czytania i przeszukiwania.

 

Projekt digitalizacj dziennków królowej Wiktorii został przeprowadzony we współpracy z Biblioteką Bodleian, Oxford oraz Królewskimi Archiwami w Londynie. Wydanie Dzienników królowej Wiktorii zbiegło się w czasie z obchodami Diamentowego Jubileusz królowej Elżbiety II – ktόra jest jedyną brytyjską monarchinią (poza królową Wiktorią), panującą obecnie przez 60 lat.

 Dzienniki dostępne są pod adresem:
   http://www.queenvictoriasjournals.org

 

 

Dostęp testowy jest aktywny do 30 czerwca 2012 r.

 

Zapraszamy do korzystania!

 

 

Baza jest dostępna ze wszystkich komputerów na terenie całej uczelni oraz 
w dostępie zdalnym poprzez serwer proxy!!!

 

 

 

 

 

KLAUZULA INFORMACYJNA DLA UŻYTKOWNIKÓW BIBLIOTEKI PWSZ W NYSIE

Zgodnie z zarządzeniem nr 27/2018 Rektora Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej w Nysie z dnia 25.05.2018 r. w sprawie Ochrony Danych Osobowych w PWSZ w Nysie oraz na podstawie art. 13 ogólnego rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych z dnia 27 kwietnia 2016 r. (Dz. Urz. UE L 119 z 04.05.2016) informuję, iż: 1) administratorem Pani/Pana danych osobowych jest Państwowa Wyższa Szkoła Zawodowa w Nysie, ul. Armii Krajowej 7, 48-300 Nysa, 2) kontakt z Inspektorem Ochrony Danych - iod@pwsz.nysa.pl, 3) Pani/Pana dane osobowe przetwarzane będą w celu umożliwienia korzystania z zasobów bibliotecznych - na podstawie Art. 6 ust. 1 lit. b ogólnego rozporządzenia o ochronie danych osobowych z dnia 27 kwietnia 2016 r. 4) odbiorcami Pani/Pana danych osobowych będą firmy wspierające obsługę informatyczną biblioteki 5) Pani/Pana dane osobowe przechowywane będą przez okres zgodny z odnośnymi przepisami prawa 6) posiada Pani/Pan prawo do żądania od administratora dostępu do danych osobowych, prawo do ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania, prawo do wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania, prawo do przenoszenia danych, prawo do cofnięcia zgody w dowolnym momencie 7) ma Pani/Pan prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego 8) podanie danych osobowych jest dobrowolne, jednakże odmowa podania danych może skutkować odmową realizacji usługi. Ta strona używa plików Cookies. Korzystając ze strony, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki, wyrażasz na to zgodę.

Rozumiem