FTFZachęcamy do zapoznania się z nowym narzędziem dostępnym na platformie EBSCO - FullTextFinder (FTF).  Narzędzie to zastąpi istniejący dotychczas serwis AtoZ wraz z narzędziem linkującym LinkSource.

 

 

  

 

Jego najważniejszymi elementami są:

  • Publication Finder - e-Lokalizator publikacji - to zamiennik starej Listy AtoZ dla użytkowników. Zawiera opcję autouzupełniania, opartą na najnowszej technologii zapewniającą intuicyjne podpowiadanie rezultatów oczekiwanych przez użytkownika eliminując konieczność żmudnego wyszukiwania tytułów w liście alfabetycznej. Umożliwia to użytkownikom znacznie szybsze i efektywniejsze znalezienie poszukiwanych tytułów.
  • Exact Match Placard - pole z wynikiem o pełnej zgodności – użytkownicy bibliotek mających dostęp do wyszukiwarki naukowej EBSCO Discovery Service (EDS) po wpisaniu jako terminu wyszukiwawczego nazwy czasopisma lub innej publikacji otrzymają na szczycie listy wyników tytuł czasopisma wraz z linkiem do niego oraz okienko do przeszukiwania danej publikacji bezpośrednio w profilu wyszukiwarki EDS. Pole to pojawia się tylko wtedy, kiedy biblioteka ma dostęp do danej publikacji.

 

Narzędzie jest dostępne na platformie EBSCO:

http://search.ebscohost.com/

Zapraszamy do korzystania!

Narzędzie jest dostępne ze wszystkich komputerów na terenie całej uczelni oraz w dostępie zdalnym poprzez serwer Proxy!!!

 

 

INFORMACJE O PLIKACH COOKIE

Ta strona używa plików Cookies. Korzystając ze strony, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki, wyrażasz na to zgodę.

Rozumiem