FTFZachęcamy do zapoznania się z nowym narzędziem dostępnym na platformie EBSCO - FullTextFinder (FTF).  Narzędzie to zastąpi istniejący dotychczas serwis AtoZ wraz z narzędziem linkującym LinkSource.

 

 

  

 

Jego najważniejszymi elementami są:

  • Publication Finder - e-Lokalizator publikacji - to zamiennik starej Listy AtoZ dla użytkowników. Zawiera opcję autouzupełniania, opartą na najnowszej technologii zapewniającą intuicyjne podpowiadanie rezultatów oczekiwanych przez użytkownika eliminując konieczność żmudnego wyszukiwania tytułów w liście alfabetycznej. Umożliwia to użytkownikom znacznie szybsze i efektywniejsze znalezienie poszukiwanych tytułów.
  • Exact Match Placard - pole z wynikiem o pełnej zgodności – użytkownicy bibliotek mających dostęp do wyszukiwarki naukowej EBSCO Discovery Service (EDS) po wpisaniu jako terminu wyszukiwawczego nazwy czasopisma lub innej publikacji otrzymają na szczycie listy wyników tytuł czasopisma wraz z linkiem do niego oraz okienko do przeszukiwania danej publikacji bezpośrednio w profilu wyszukiwarki EDS. Pole to pojawia się tylko wtedy, kiedy biblioteka ma dostęp do danej publikacji.

 

Narzędzie jest dostępne na platformie EBSCO:

http://search.ebscohost.com/

Zapraszamy do korzystania!

Narzędzie jest dostępne ze wszystkich komputerów na terenie całej uczelni oraz w dostępie zdalnym poprzez serwer Proxy!!!

 

 

KLAUZULA INFORMACYJNA DLA UŻYTKOWNIKÓW BIBLIOTEKI PWSZ W NYSIE

Zgodnie z zarządzeniem nr 27/2018 Rektora Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej w Nysie z dnia 25.05.2018 r. w sprawie Ochrony Danych Osobowych w PWSZ w Nysie oraz na podstawie art. 13 ogólnego rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych z dnia 27 kwietnia 2016 r. (Dz. Urz. UE L 119 z 04.05.2016) informuję, iż: 1) administratorem Pani/Pana danych osobowych jest Państwowa Wyższa Szkoła Zawodowa w Nysie, ul. Armii Krajowej 7, 48-300 Nysa, 2) kontakt z Inspektorem Ochrony Danych - iod@pwsz.nysa.pl, 3) Pani/Pana dane osobowe przetwarzane będą w celu umożliwienia korzystania z zasobów bibliotecznych - na podstawie Art. 6 ust. 1 lit. b ogólnego rozporządzenia o ochronie danych osobowych z dnia 27 kwietnia 2016 r. 4) odbiorcami Pani/Pana danych osobowych będą firmy wspierające obsługę informatyczną biblioteki 5) Pani/Pana dane osobowe przechowywane będą przez okres zgodny z odnośnymi przepisami prawa 6) posiada Pani/Pan prawo do żądania od administratora dostępu do danych osobowych, prawo do ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania, prawo do wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania, prawo do przenoszenia danych, prawo do cofnięcia zgody w dowolnym momencie 7) ma Pani/Pan prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego 8) podanie danych osobowych jest dobrowolne, jednakże odmowa podania danych może skutkować odmową realizacji usługi. Ta strona używa plików Cookies. Korzystając ze strony, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki, wyrażasz na to zgodę.

Rozumiem