Zapraszamy studentów i pracowników PWSZ w Nysie do udziału w bezpłatnych szkoleniach firmy Clarivate Analytics.

 

Szkolenia odbywają się w języku polskim, on-line na platformie WebEx. Po rejestracji otrzymacie Państwo email-zaproszenie, zawierający link do spotkania i instrukcje.

 

W razie jakichkolwiek problemów z połączeniem, instalacją dodatku WebEx itd. prosimy o kontakt telefoniczny z Ośrodkiem Informacji Naukowej.

 

 

 Web of Science Logoclarivate analytics

 

 

 

 

 

 

UZYSKAJ PEŁNY OBRAZ SWOJEGO TEMATU BADAWCZEGO I NAUCZ SIĘ SPOGLĄDAĆ POZA TRADYCYJNE PUBLIKACJE NAUKOWE:

  • Przykład 1: Inżynieria genetyczna, segment DNA CRISPR / Cas9.
  • Przykład 2: Nauki o materiałach; Perovskite ogniwa słoneczne.

Korzystając z tych przykładów, nasi eksperci pokażą jak korzystać z potężnych wielopoziomowych informacji znalezionych w wielu rożnych bazach. Dowiesz się także, jak nawigować poza obszarem klasycznych publikacji, aby korzystać z pełnego zbioru Web of Science, odnajdywać dane badawcze i informacje o patentach, a także analizować wyniki wyszukiwania w celu określenia miejsca prowadzenia danych badań, fundatorów i sieci współpracy.

 

 

Kliknij na link i zarejestruj się na wybrane 40 minutowe webinarium o Web of Science w języku polskim! 

 

Wtorek, 13 czerwca 2017 godzina 11:00

Wtorek, 20 czerwca 2017 godzina 10:00

 

 

 

BĄDŹ NA BIEŻĄCO Z NAJNOWSZYMI ODKRYCIAMI NAUKOWYM, POZNAJ LIDERÓW W DANYCH DZIEDZINACH.

 

Czy wiesz jak przekroczyć ograniczenia wyszukiwania przez słowa kluczowe by odnaleźć najistotniejszą literaturę w swojej dziedzinie badań? Odkryj jak uwolnić pełen potencjał nawigacji w sieci cytowań:

  • Przykład 1: Inżynieria genetyczna, segment DNA CRISPR / Cas9.
  • Przykład 2: Nauki o materiałach; Perovskite ogniwa słoneczne.

Wykorzystując te przykłady, nasi specjaliści zademonstrują jak odnaleźć odpowiednie dokumenty, które mogłyby zostać pominięte w tradycyjnym wyszukiwaniu tematycznym. Dodatkowo pokażemy jak wykorzystać miliardową sieć połączeń cytowanej literatury z ponad 117 lat, identyfikując najbardziej wpływowe prace i analizując wyniki wyszukiwań by poznać skąd pochodzą te odkrycia, kto je finansuje, a kto z kim tworzy sieć współpracy.

 

 

Kliknij na link i zarejestruj się na wybrane 40 minutowe webinarium o Web of Science Core Collection w języku polskim!  

 

Poniedziałek, 12 czerwca 2017 godzina 10:00

Środa, 21 czerwca 2017 godzina 10:00

 

 

ZROZUMIEĆ WPŁYW BADAŃ, WSPÓŁPRACY NAUKOWEJ I IDENTYFIKOWAĆ KLUCZOWYCH GRACZY, DZIĘKI INFORMACJOM WYKRACZAJĄCYM POZA IMPACT FACTOR CZASOPISMA:

  • Przykład 1: Badanie mocnych i słabych stron organizacji badawczej.
  • Przykład 2: Nauki o materiałach; Perovskite ogniwa słoneczne.

Korzystając z tych przykładów, nasi eksperci pokażą jak analizować obraz badań przy użyciu inteligentnych miar cytowań. Dowiesz się, jak oceniać organizacje, analizować współpracę, a także identyfikować potencjalnych fundatorów i liderów badawczych.  

 

 

Kliknij na link i zarejestruj się na wybrane 40 minutowe webinarium o InCites w języku polskim! 

 

Środa, 14 czerwca 2017 godzina 10:00

Czwartek, 22 czerwca 2017 godzina 13:00

 

TR

 

 

KLAUZULA INFORMACYJNA DLA UŻYTKOWNIKÓW BIBLIOTEKI PWSZ W NYSIE

Zgodnie z zarządzeniem nr 27/2018 Rektora Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej w Nysie z dnia 25.05.2018 r. w sprawie Ochrony Danych Osobowych w PWSZ w Nysie oraz na podstawie art. 13 ogólnego rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych z dnia 27 kwietnia 2016 r. (Dz. Urz. UE L 119 z 04.05.2016) informuję, iż: 1) administratorem Pani/Pana danych osobowych jest Państwowa Wyższa Szkoła Zawodowa w Nysie, ul. Armii Krajowej 7, 48-300 Nysa, 2) kontakt z Inspektorem Ochrony Danych - iod@pwsz.nysa.pl, 3) Pani/Pana dane osobowe przetwarzane będą w celu umożliwienia korzystania z zasobów bibliotecznych - na podstawie Art. 6 ust. 1 lit. b ogólnego rozporządzenia o ochronie danych osobowych z dnia 27 kwietnia 2016 r. 4) odbiorcami Pani/Pana danych osobowych będą firmy wspierające obsługę informatyczną biblioteki 5) Pani/Pana dane osobowe przechowywane będą przez okres zgodny z odnośnymi przepisami prawa 6) posiada Pani/Pan prawo do żądania od administratora dostępu do danych osobowych, prawo do ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania, prawo do wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania, prawo do przenoszenia danych, prawo do cofnięcia zgody w dowolnym momencie 7) ma Pani/Pan prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego 8) podanie danych osobowych jest dobrowolne, jednakże odmowa podania danych może skutkować odmową realizacji usługi. Ta strona używa plików Cookies. Korzystając ze strony, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki, wyrażasz na to zgodę.

Rozumiem