{multithumb enable_thumbs=0 thumb_height=56 thumb_width=182 } Euromonitor International

BPR Benchmark jest narzędziem służącym do minimalizacji ryzyka kredytowego, opracowanym we współpracy z analitykami finansowymi. Czerpie dane finansowe przedsiębiorstw ze źródła jakim jest Emerging Markets Information Service (EMIS). Unikalne funkcje analityczne zawarte w BPR Benchmark czynią z niego doskonałe narzędzie wspomagające decyzje finansowe. Umożliwia ono między innymi weryfikowanie kondycji finansowej i informacji o kontrahentach.

 

BPR Benchmark prezentuje pełny profil ryzyka kredytowego przedsiębiorstw wraz ze szczegółową informacją finansową, ratingiem i punktami ryzyka. Produkt posiada rozbudowany, lecz łatwy w użyciu interfejs graficzny. Dzięki niemu użytkownicy mają możliwość przeprowadzenia własnych analiz i ocen ryzyka w celu uzyskania rekomendowanej zdolności kredytowej swoich obecnych lub potencjalnych klientów.


Baza dostarcza ilościowych i jakościowych informacji dotyczących spółek i sektorów, gromadząc informacje o ponad 45 000 spółek w Polsce.


Zawartość bazy: 

 

  • Ocena wiarygodności kredytowej przedsiębiorstw. Narzędzia dostępne w BPR Benchmark pozwalają na łatwe i szybkie porównanie każdej firmy z jej konkurentami. Na podstawie 14 wskaźników zdefiniowanych przez użytkownika powstaje obraz firmy na tle konkurencji w sektorze. BPR Benchmark umożliwia swobodny dobór wskaźników.

  • Proyekta - narzędzie analizy kredytowej BPR Benchmark. Narzędzie Proyekta pozwala użytkownikom na gromadzenie i eksportowanie danych o sektorach i przedsiębiorstwach do arkusza kalkulacyjnego Excel. Dzięki temu możliwe jest sporządzanie ratingów kredytowych w oparciu o modele własne bądź te zawarte w BPR Benchmark.

  • Sektory i branże. BPR Benchmark umożliwia tworzenie własnych sektorów, na tle których sporządzany jest ranking przedsiębiorstw. Dostępna jest również opcja modyfikowania danych finansowych firm, a dzięki wykorzystaniu zaawansowanego modelowania, możliwa jest również ocena ryzyka konkurencyjnego i możliwości rozwoju branży.

  • Selekta - zaawansowane wyszukiwania. Selekta służy do analizy rynku. Umożliwia ona w łatwy i szybki sposób sporządzenie listy firm w oparciu o szereg kryteriów wyszukiwania, takich jak: rodzaj działalności, lokalizacja, dane finansowe i ponad 30 wskaźników i współczynników finansowych.


Zastosowania BPR Benchmark: 

 


- weryfikacja kontrahentów i potencjalnych klientów
- ocena i zarządzanie ryzykiem kredytowym
- analiza ryzyka kredytowego kontrahentów
- zwiększenie skuteczności działań sprzedażowych
- wzmocnienie efektywności działań marketingowych
- identyfikacja kluczowych klientów
- benchmarking własny
- planowanie strategiczne

 

  

Wskazówki do wyszukiwania 


 {multithumb enable_thumbs=1 thumb_height=229 thumb_width=450 }

bprBaza dostępna jest pod adresem:
  http://site.securities.com/bench/index.html?pc=PL

 

 

Dostęp testowy jest aktywny do 31 marca 2012 r.

 

Zapraszamy do korzystania!

 

 

Baza jest dostępna ze wszystkich komputerów na terenie całej uczelni oraz w dostępie zdalnym poprzez serwer proxy!!!

 

INFORMACJE O PLIKACH COOKIE

Ta strona używa plików Cookies. Korzystając ze strony, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki, wyrażasz na to zgodę.

Rozumiem