ACMdigitalLibraryZapraszamy do zapoznania się z bazą publikacji Association for Computing Machinery (ACM). Baza ta jest od 60 lat wiodącym wydawcą w zakresie publikacji z dziedziny informatyki teoretycznej oraz zastosowania technik informatycznych.


ACM Digital Library jest kolekcją online publikacji ACM i uchodzi za największą na świecie w tym zakresie tematycznym.

 

ACM Digital Library to:

  • ponad 18 000 tysięcy nowych artykułów rocznie
  • dostęp do ponad 400 000 artykułów (archiwum ACM sięga 1951)
  • 63 czasopisma naukowe, w tym takie wiodące tytuły komputerowe jak np. Journal of ACM, Computing Survey, Transactions on Graphics, Transactions on Information Systems
  • ponad 3 000 tomów materiałów konferencyjnych
  • 30 000 artykułów od grup dyskusyjnych ACM (Special Interest Groups)
  • 6 500 plików video i audio, które dodatkowo wzbogacają zawartość biblioteki elektronicznej

 

Baza jest dostępna pod adresem:

http://dl.acm.org/

Dostęp testowy jest aktywny do 03.05.2016 r.

Zapraszamy do korzystania!

Baza jest dostępna ze wszystkich komputerów na terenie całej uczelni oraz w dostępie zdalnym poprzez serwer proxy!!!


 

KLAUZULA INFORMACYJNA DLA UŻYTKOWNIKÓW BIBLIOTEKI PWSZ W NYSIE

Zgodnie z zarządzeniem nr 27/2018 Rektora Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej w Nysie z dnia 25.05.2018 r. w sprawie Ochrony Danych Osobowych w PWSZ w Nysie oraz na podstawie art. 13 ogólnego rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych z dnia 27 kwietnia 2016 r. (Dz. Urz. UE L 119 z 04.05.2016) informuję, iż: 1) administratorem Pani/Pana danych osobowych jest Państwowa Wyższa Szkoła Zawodowa w Nysie, ul. Armii Krajowej 7, 48-300 Nysa, 2) kontakt z Inspektorem Ochrony Danych - iod@pwsz.nysa.pl, 3) Pani/Pana dane osobowe przetwarzane będą w celu umożliwienia korzystania z zasobów bibliotecznych - na podstawie Art. 6 ust. 1 lit. b ogólnego rozporządzenia o ochronie danych osobowych z dnia 27 kwietnia 2016 r. 4) odbiorcami Pani/Pana danych osobowych będą firmy wspierające obsługę informatyczną biblioteki 5) Pani/Pana dane osobowe przechowywane będą przez okres zgodny z odnośnymi przepisami prawa 6) posiada Pani/Pan prawo do żądania od administratora dostępu do danych osobowych, prawo do ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania, prawo do wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania, prawo do przenoszenia danych, prawo do cofnięcia zgody w dowolnym momencie 7) ma Pani/Pan prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego 8) podanie danych osobowych jest dobrowolne, jednakże odmowa podania danych może skutkować odmową realizacji usługi. Ta strona używa plików Cookies. Korzystając ze strony, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki, wyrażasz na to zgodę.

Rozumiem