Zapraszamy do przetestowania baz danych wchodzących w skład pakietu specjalistycznego EBSCO. Bazy, do których Biblioteka uzyskała dostęp testowy to:

 

criminalCriminal Justice Abstracts with Full Text jest bazą pełnotekstową stanowiącą uzupełnienie bazy bibliograficzno-abstraktowej Criminal Justice Abstracts, wydawanej uprzednio przez wydawcę SAGE. Baza zawiera rekordy bibliograficzne oraz pełny tekst we wszystkich istotnych dziedzinach związanych z sądownictwem karnym i kryminologią. Zawarte w bazie publikacje pochodzą z całego świata i odzwierciedlają proces globalizacji, który dotyczy również kryminologii. Kolekcja obejmuje ponad 505 000 rekordów i pełny tekst przeszło 320 czasopism naukowych i popularno-naukowych, pełnotekstowe książki i monografie oraz wiele innych publikacji.


Wejście do bazy:

 

http://search.ebscohost.com/login.aspx?authtype=ip,uid&custid=ns019518&profile=ehost&defaultdb=i3h&groupid=main

 

Dostęp testowy jest aktywny do 08.02.2017 r.

 

 

medlineMEDLINE Complete to najobszerniejsza dostępna baza pełnotekstowych czasopism medycznych. Zapewnia dostęp do pełnych tekstów ponad 2 500 czasopism indeksowanych w MEDLINE, z czego ponad 1 400 czasopism pełnotekstowych nie jest dostępnych w bazach Academic Search Complete i Health Source. Wśród nich znajdują się pełne teksty najczęściej wykorzystywanych czasopism indeksowanych w MEDLINE bez okresu embarga.
MEDLINE Complete z archiwami artykułów pełnotekstowych począwszy od 1865 r. jest autorytatywnym narzędziem badawczym w zakresie literatury medycznej i zapewnia dostęp do informacji medycznych z zakresu medycyny ogólnej, ochrony zdrowia, farmakologii, neurologii, biologii molekularnej, genetyki, genomiki, histologii, mikrobiologii i wielu innych dziedzin nauk medycznych. Baza indeksuje ponad 5 400 czasopism medycznych i biomedycznych według tezaurusa medycznego MeSH (Medical Subject Headings).


Wejście do bazy:

 

http://search.ebscohost.com/login.aspx?authtype=ip,uid&custid=ns019518&profile=ehost&defaultdb=mdc&groupid=main

 

Dostęp testowy jest aktywny do 08.02.2017 r.

 

 

psycbooksBaza PsycBOOKS zawiera ponad 60 000 rozdziałów w formacie PDF z ponad 4 000 książek wydawanych przez American Psychological Association (APA) i innych znanych wydawców oraz zdigitalizowaną kolekcję Archives of the History of American Psychology (AHAP). Do bazy zostały obecnie dodane również najnowsze książki z zakresu psychologii wydawane przez APA bez okresu embarga jak również serie podręczników APA Handbooks in Psychology, które obejmują szeroki zakres tematów z dziedziny psychologii takich jak: uzależnienia, psychoterapia, psychologia wychowania, etyka w psychologii, psychologia multikulturowa, osobowość i psychologia społeczna, psychologia, religia i duchowość, metody badań w psychologii, testy psychologiczne i wiele innych tematów.
Baza zawiera ponadto 2 600 klasycznych książek o przełomowym znaczeniu historycznym w dziedzinie psychologii począwszy od 1600 roku i ponad 1 500 unikalnych autorskich rekordów elektronicznych z encyklopedii APA/Oxford University Press Encyclopedia of Psychology.


Wejście do bazy:

 

http://search.ebscohost.com/login.aspx?authtype=ip,uid&custid=ns019518&profile=ehost&defaultdb=pzh&groupid=main

 

Dostęp testowy jest aktywny do 08.01.2017 r.

 

 

 


Bazy są dostępne pod powyższymi adresami lub na platformie EBSCO:

http://search.ebscohost.com/

Zapraszamy do korzystania!

Bazy są dostępne ze wszystkich komputerów na terenie całej uczelni oraz w dostępie zdalnym poprzez serwer Proxy!!!

 

 

INFORMACJE O PLIKACH COOKIE

Ta strona używa plików Cookies. Korzystając ze strony, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki, wyrażasz na to zgodę.

Rozumiem