mendeley1

Serdecznie zapraszamy do wzięcia udziału w szkoleniu on-line, podczas którego przedstawione zostanie narzędzie Mendeley oraz krok po kroku jego efektywne wykorzystywanie, tak aby mogli Państwo poświęcać więcej czasu temu, co się naprawdę liczy – swojej pracy naukowej.

 

Mendeley - jest to narzędzie, które umożliwia wydajne zarządzanie literaturą oraz współpracę z innymi użytkownikami, dzięki czemu prowadzenie badań naukowych staje się bardziej wydajne i łatwiejsze. Jedna aplikacja umożliwia dzielenie się pracami, ich opisywanie, a także ułatwia odkrywanie nowych trendów w interesującym Państwa obszarze.

Tematy poruszone podczas szkolenia:
- pierwsze kroki z Mendeley,
- zbieranie i organizowanie swojej literatury,
- opisywanie, komentowanie i praca z tekstami,
- zakładanie grup i współpraca w ich ramach.

 

 

Szkolenie odbywa się w języku polskim, on-line na platformie WebEx.
Po rejestracji otrzymacie Państwo email-zaproszenie, zawierający link do spotkania i instrukcje.
W razie jakichkolwiek problemów z połączeniem, instalacją dodatku WebEx itd. prosimy o kontakt telefoniczny z Ośrodkiem Informacji Naukowej.


Szkolenie on-line odbędzie się w dniu 16 grudnia o godzinie 14.00.  
---------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Prosimy o rejestrację tutaj:

 

https://elsevier.webex.com/elsevier/onstage/g.php?MTID=e485952eed48d36341a2ad0f4e96d4e11
 ---------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

 

mendeley2

 

KLAUZULA INFORMACYJNA DLA UŻYTKOWNIKÓW BIBLIOTEKI PWSZ W NYSIE

Zgodnie z zarządzeniem nr 27/2018 Rektora Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej w Nysie z dnia 25.05.2018 r. w sprawie Ochrony Danych Osobowych w PWSZ w Nysie oraz na podstawie art. 13 ogólnego rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych z dnia 27 kwietnia 2016 r. (Dz. Urz. UE L 119 z 04.05.2016) informuję, iż: 1) administratorem Pani/Pana danych osobowych jest Państwowa Wyższa Szkoła Zawodowa w Nysie, ul. Armii Krajowej 7, 48-300 Nysa, 2) kontakt z Inspektorem Ochrony Danych - iod@pwsz.nysa.pl, 3) Pani/Pana dane osobowe przetwarzane będą w celu umożliwienia korzystania z zasobów bibliotecznych - na podstawie Art. 6 ust. 1 lit. b ogólnego rozporządzenia o ochronie danych osobowych z dnia 27 kwietnia 2016 r. 4) odbiorcami Pani/Pana danych osobowych będą firmy wspierające obsługę informatyczną biblioteki 5) Pani/Pana dane osobowe przechowywane będą przez okres zgodny z odnośnymi przepisami prawa 6) posiada Pani/Pan prawo do żądania od administratora dostępu do danych osobowych, prawo do ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania, prawo do wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania, prawo do przenoszenia danych, prawo do cofnięcia zgody w dowolnym momencie 7) ma Pani/Pan prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego 8) podanie danych osobowych jest dobrowolne, jednakże odmowa podania danych może skutkować odmową realizacji usługi. Ta strona używa plików Cookies. Korzystając ze strony, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki, wyrażasz na to zgodę.

Rozumiem