{multithumb thumb_width=186 px thumb_height=89}saZapraszamy do korzystania z dostępu testowego do czasopisma Scientific American. Jest ono udostępniane w ramach konsorcjum Nature.

Scientific American założony w 1845 roku, przekazuje unikalne komentarze i artykuły odnośnie inspirujących odkryć w nauce i technologii już przez 167 lat.
Z racji, że jest to najdłużej publikowany magazyn w Stanach Zjednoczonych, czytelnicy z całego świata śledzą publikacje Scientific American po to, aby zrozumieć jak nauka i technologia kształtują naszą przyszłość.

Zawartość to artykuły laureatów nagród Nobla oraz czołowych dziennikarzy. Scientific American to możliwość poznania różnych obszarów nauki, z naciskiem na pojawiające się trendy i nowości.Czasopismo dostępne jest pod adresem:
  http://www.nature.com/scientificamerican/index.html

 

Dostęp testowy jest aktywny do 31 czerwca 2012 r.

 

Zapraszamy do korzystania!

Baza jest dostępna ze wszystkich komputerów na terenie całej uczelni oraz 
w dostępie zdalnym poprzez serwer proxy!!!

 

KLAUZULA INFORMACYJNA DLA UŻYTKOWNIKÓW BIBLIOTEKI PWSZ W NYSIE

Zgodnie z zarządzeniem nr 27/2018 Rektora Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej w Nysie z dnia 25.05.2018 r. w sprawie Ochrony Danych Osobowych w PWSZ w Nysie oraz na podstawie art. 13 ogólnego rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych z dnia 27 kwietnia 2016 r. (Dz. Urz. UE L 119 z 04.05.2016) informuję, iż: 1) administratorem Pani/Pana danych osobowych jest Państwowa Wyższa Szkoła Zawodowa w Nysie, ul. Armii Krajowej 7, 48-300 Nysa, 2) kontakt z Inspektorem Ochrony Danych - iod@pwsz.nysa.pl, 3) Pani/Pana dane osobowe przetwarzane będą w celu umożliwienia korzystania z zasobów bibliotecznych - na podstawie Art. 6 ust. 1 lit. b ogólnego rozporządzenia o ochronie danych osobowych z dnia 27 kwietnia 2016 r. 4) odbiorcami Pani/Pana danych osobowych będą firmy wspierające obsługę informatyczną biblioteki 5) Pani/Pana dane osobowe przechowywane będą przez okres zgodny z odnośnymi przepisami prawa 6) posiada Pani/Pan prawo do żądania od administratora dostępu do danych osobowych, prawo do ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania, prawo do wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania, prawo do przenoszenia danych, prawo do cofnięcia zgody w dowolnym momencie 7) ma Pani/Pan prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego 8) podanie danych osobowych jest dobrowolne, jednakże odmowa podania danych może skutkować odmową realizacji usługi. Ta strona używa plików Cookies. Korzystając ze strony, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki, wyrażasz na to zgodę.

Rozumiem