Zapraszamy do dostępnych bezpłatnie, otwartych szkoleń online w języku polskim. Podczas webinariów trenerzy EBSCO w zwięzły sposób opowiedzą o rozwiązaniach, produktach i ich aktualizacjach. By zapewnić Państwu komfort, skupić się na najważniejszych kwestiach i w przejrzysty sposób zapoznać z naszą ofertą, sesje szkoleniowe potrwają około 30 minut.

 

 

 

 

 


Co nowego w EDS i Publication Finder?
Podczas szkolenia podsumujemy zmiany i nowości w EBSCO Discovery Service wprowadzonych w ciągu ostatniego roku oraz przedstawimy plany na przyszłość. Zaprezentujemy też nowy interfejs Publication Finder (lista A-Z).
Wtorek, 10. marca, 2020 | 13:00-13:30 | Weź udział w szkoleniu - hasło: EBSCO
Środa, 11. marca 2020 | 11:00 - 11:30 | Weź udział w szkoleniu - hasło: EBSCO


Rosetta Stone Library Solution - interaktywna platforma do nauki języków obcych
Rosetta Stone to doskonałe rozwiązanie dla osób chcących uczyć się języków obcych. Ta interaktywna platforma w ciekawy sposób oferuje naukę 30 języków na różnych poziomach trudności.
Czwartek, 19. marca, 2020 | 12:00-12:30 - Weź udział w szkoleniu - hasło: EBSCO


Pakiet podstawowy EBSCO dostępny w ramach licencji krajowej
Szkolenie poświęcone omówieniu zasobu baz dostępnych w ramach licencji krajowej EBSCO. Po krótkiej prezentacji Power Point użytkownicy zapoznają się z przydatnymi funkcjami platformy EBSCOhost, jak cytowanie artykułu, praca z pełnym tekstem, zapisywanie danych bibliograficznych, zapisywanie artykułu w chmurze, tworzenie powiadomień dotyczących wyszukiwań.
Czwartek, 19. marca, 2020 | 13:00-13:30 - Weź udział w szkoleniu - hasło: EBSCO


Zabezpieczenia DRM - czym są i jak wpływają na jakość korzystania z e-książek EBSCO?
Podczas szkolenie dowiesz się czym jest DRM i w jaki sposób ogranicza korzystanie z książek elektronicznych. Przyjrzymy się również opcjom zakupu e-książek pozbawionych zabezpieczenia DRM. Pokazana zostanie różnica z korzystania z e-książek z zabezpieczeniami DRM i bez nich.
Piątek, 20. marca, 2020 | 11:00-11:30 | Weź udział w szkoleniu - hasło: EBSCO


CAB Abstracts na platformie EBSCOhost
CAB Abstracts to wiodąca anglojęzyczna baza informacji bibliograficznej światowej literatury z zakresu nauk przyrodniczych. W powiązaniu z Food Science Source stanowi doskonałe rozwiązanie dla osób poszukujących dostępu do pełnego tekstu artykułów.
Piątek, 20. marca, 2020 | 12:00-12:30 | Weź udział w szkoleniu - hasło: EBSCO


APA PsycTherapy - baza nagrań z psychoterapii z udziałem znanych terapeutów
PsycTHERAPY zapewnia możliwość oglądania filmów z psychoterapii z udziałem znanych terapeutów. Ta sprawdzona metoda szkolenia jest nieocenionym narzędziem pozwalającym pozostać na bieżąco z najnowszymi technikami psychoterapii.
Wtorek, 31. marca, 2020 | 13:00-13:30 | Weź udział w szkoleniu - hasło: EBSCO


 

Webinaria EBSCO

Jak to działa?
Sesje online odbywają się poprzez internetowe narzędzie WebEx. Podczas sesji trener dzieli pulpit z uczestnikami. Do komunikacji wykorzystujemy zestaw słuchawkowy, dzięki czemu dostępne jest połączenie audio, które zapewnia pełną informację zwrotną lub chat box.

Jak dołączyć do sesji?
Kiedy nadejdzie czas przyłączenia się, kliknij na link podany przy godzinie szkolenia (powyżej). Prosimy spróbować przyłączyć się do webinarium około 5-10 minut przed planowanym rozpoczęciem.

PRZEWODNIK:
Samouczek, który wyjaśni jak połączyć się z webinarium i w jaki sposób konfigurować urządzenia audio, dostępny jest tutaj:

Jak dołączyć?

 

KLAUZULA INFORMACYJNA DLA UŻYTKOWNIKÓW BIBLIOTEKI PWSZ W NYSIE

Zgodnie z zarządzeniem nr 27/2018 Rektora Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej w Nysie z dnia 25.05.2018 r. w sprawie Ochrony Danych Osobowych w PWSZ w Nysie oraz na podstawie art. 13 ogólnego rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych z dnia 27 kwietnia 2016 r. (Dz. Urz. UE L 119 z 04.05.2016) informuję, iż: 1) administratorem Pani/Pana danych osobowych jest Państwowa Wyższa Szkoła Zawodowa w Nysie, ul. Armii Krajowej 7, 48-300 Nysa, 2) kontakt z Inspektorem Ochrony Danych - iod@pwsz.nysa.pl, 3) Pani/Pana dane osobowe przetwarzane będą w celu umożliwienia korzystania z zasobów bibliotecznych - na podstawie Art. 6 ust. 1 lit. b ogólnego rozporządzenia o ochronie danych osobowych z dnia 27 kwietnia 2016 r. 4) odbiorcami Pani/Pana danych osobowych będą firmy wspierające obsługę informatyczną biblioteki 5) Pani/Pana dane osobowe przechowywane będą przez okres zgodny z odnośnymi przepisami prawa 6) posiada Pani/Pan prawo do żądania od administratora dostępu do danych osobowych, prawo do ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania, prawo do wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania, prawo do przenoszenia danych, prawo do cofnięcia zgody w dowolnym momencie 7) ma Pani/Pan prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego 8) podanie danych osobowych jest dobrowolne, jednakże odmowa podania danych może skutkować odmową realizacji usługi. Ta strona używa plików Cookies. Korzystając ze strony, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki, wyrażasz na to zgodę.

Rozumiem