Zapraszamy do udziału w dostępnych bezpłatnie, otwartych szkoleniach online w języku polskim. Podczas webinariów nasi trenerzy w zwięzły sposób opowiedzą o rozwiązaniach, produktach i ich aktualizacjach. By zapewnić Państwu komfort, skupić się na najważniejszych kwestiach i w przejrzysty sposób zapoznać z naszą ofertą, sesje szkoleniowe potrwają około 30 minut.

 

 

 

 

 


Prezentacja nowego interfejsu listy publikacji Publication Finder
Podczas szkolenia przyjrzymy się rozwiązaniom, które zostały wdrożone w nowym interfejsie listy publikacji A-Z i są widoczne od strony użytkownika.
12 maja | Godz.: 14:00 | Hasło: EBSCO Weź udział w szkoleniu


Jak znaleźć ciekawe i wartościowe artykuły do prac z zakresu muzykologii?
Podczas szkolenia przyjrzymy się ofercie baz dedykowanych studentom muzykologii i nauk pokrewnych. Na podstawie praktycznych przykładów wyszukiwawczych uczestnicy zapoznają się z treścią baz prenumerowanych przez polskie uczelnie oraz funkcjami dostępnymi na platformie EBSCOhost.
13 maja | Godz.: 11:30 | Hasło: EBSCO Weź udział w szkoleniu


Jak znaleźć interesujące materiały na stronie wsparcia EBSCO Connect?
Podczas szkolenia pokazane zostaną opcje wyszukiwania materiałów na stronie wsparcia EBSCO, gdzie można znaleźć między innymi wiele pomocnych informacji dotyczących korzystania z platformy EBSCOhost i poszczególnych produktów.
13 maja | Godz.: 13:00 | Hasło: EBSCO Weź udział w szkoleniu


Tryby wyszukiwania, ograniczenia i rozszerzenia wyszukiwania dla uzyskania najlepszych wyników
Po spotkaniu uczestnicy będą mogli bardziej świadomie tworzyć strategie dla podstawowego i zaawansowanego wyszukiwania.
14 maja | Godz.: 10:30 | Hasło: EBSCO Weź udział w szkoleniu


e-źródła dla nauk medycznych
Podczas szkolenia przyjrzymy się ofercie baz danych, które dedykowane są studentom nauk medycznych, a do których dostęp ma wiele uniwersytetów medycznych w Polsce. Po krótkiej prezentacji omawiającej zasób baz przejdziemy do wyszukiwania konkretnych przykładów medycznych z wykorzystaniem ekranu do wyszukiwania podstawowego i zaawansowanego.
19 maja | Godz.: 12:00 | Hasło: EBSCO Weź udział w szkoleniu


Przydatne funkcje na platformie EBSCOhost dla sprawniejszej pracy studentów i wykładowców
Podczas szkolenia uczestnicy dowiedzą się jak tworzyć powiadomienia dotyczące publikacji oraz wyszukiwania, jak zapisywać artykuły do wykorzystania przy kolejnych wizytach na EBSCOhost, jak zapisywać przeprowadzone strategie wyszukiwawcze, jak tworzyć foldery i subfoldery specjalne dla lepszej organizacji pracy, jak dzielić się z innymi użytkownikami efektem wyszukiwań.
19 maja | Godz.: 14:00 | Hasło: EBSCO Weź udział w szkoleniu


Jak otrzymać najtrafniejsze wyniki z wykorzystaniem tezaurusa MeSH na przykładzie bazy MEDLINE?
Podczas szkolenia uczestnicy dowiedzą się jak jest zbudowany słownik terminów medycznych MeSH i jak można go praktyczne wykorzystać podczas wyszukiwania artykułów medycznych w bazach na platformie EBSCOhost.
21 maja | Godz.: 11:00 | Hasło: EBSCO Weź udział w szkoleniu


Niestandardowe rozwiązania w udostępnianiu e-książek
Podczas szkolenia przyjrzymy się niestandardowym sposobom udostępniania e-książek stosowanym w polskich bibliotekach uniwersyteckich, tj.: zakup decyzją czytelnika, zaproponuj zakup, Concurrent Access, wypożyczenia krótkoterminowe.
26 maja | Godz.: 13:00 | Hasło: EBSCO Weź udział w szkoleniu


Nowa odsłona narzędzia opartego do dowodach klinicznych DynaMed + Micromedex with Watson
Szkolenie dedykowane nowej odsłonie dobrze znanej bazy DynaMed. DynaMedex łączy wiedzę kliniczną i obszerną, wyselekcjonowaną zawartość narzędzia DynaMed, z kompleksowym wglądem w opcje leczenia z informacją o lekach z IBM Micromedex. Taka kombinacja ułatwia podejmowanie decyzji klinicznych.
27 maja | Godz.: 13:00 | Hasło: EBSCO Weź udział w szkoleniu


 

Webinaria EBSCO

Jak to działa?
Sesje online odbywają się poprzez internetowe narzędzie WebEx. Podczas sesji trener dzieli pulpit z uczestnikami. Do komunikacji wykorzystujemy zestaw słuchawkowy, dzięki czemu dostępne jest połączenie audio, które zapewnia pełną informację zwrotną lub chat box.

Jak dołączyć do sesji?
Kiedy nadejdzie czas przyłączenia się, kliknij na link podany przy godzinie szkolenia (powyżej). Prosimy spróbować przyłączyć się do webinarium około 5-10 minut przed planowanym rozpoczęciem.

PRZEWODNIK:
Samouczek, który wyjaśni jak połączyć się z webinarium i w jaki sposób konfigurować urządzenia audio, dostępny jest tutaj:

Jak dołączyć?

 

KLAUZULA INFORMACYJNA DLA UŻYTKOWNIKÓW BIBLIOTEKI PWSZ W NYSIE

Zgodnie z zarządzeniem nr 27/2018 Rektora Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej w Nysie z dnia 25.05.2018 r. w sprawie Ochrony Danych Osobowych w PWSZ w Nysie oraz na podstawie art. 13 ogólnego rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych z dnia 27 kwietnia 2016 r. (Dz. Urz. UE L 119 z 04.05.2016) informuję, iż: 1) administratorem Pani/Pana danych osobowych jest Państwowa Wyższa Szkoła Zawodowa w Nysie, ul. Armii Krajowej 7, 48-300 Nysa, 2) kontakt z Inspektorem Ochrony Danych - iod@pwsz.nysa.pl, 3) Pani/Pana dane osobowe przetwarzane będą w celu umożliwienia korzystania z zasobów bibliotecznych - na podstawie Art. 6 ust. 1 lit. b ogólnego rozporządzenia o ochronie danych osobowych z dnia 27 kwietnia 2016 r. 4) odbiorcami Pani/Pana danych osobowych będą firmy wspierające obsługę informatyczną biblioteki 5) Pani/Pana dane osobowe przechowywane będą przez okres zgodny z odnośnymi przepisami prawa 6) posiada Pani/Pan prawo do żądania od administratora dostępu do danych osobowych, prawo do ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania, prawo do wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania, prawo do przenoszenia danych, prawo do cofnięcia zgody w dowolnym momencie 7) ma Pani/Pan prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego 8) podanie danych osobowych jest dobrowolne, jednakże odmowa podania danych może skutkować odmową realizacji usługi. Ta strona używa plików Cookies. Korzystając ze strony, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki, wyrażasz na to zgodę.

Rozumiem