Zapraszamy do udziału w dostępnych bezpłatnie, otwartych szkoleniach online w języku polskim. Podczas webinariów trenerzy EBSCO w zwięzły sposób opowiedzą o rozwiązaniach, produktach i ich aktualizacjach. By zapewnić Państwu komfort, skupić się na najważniejszych kwestiach i w przejrzysty sposób zapoznać z ofertą, sesje szkoleniowe potrwają około 30 minut.

 

 

 

 

 


Lista publikacji AZ w nowej odsłonie
Podczas sesji przyjrzymy się najważniejszym funkcjom nowej odsłony listy AZ czasopism (Publication Finder). Po szkoleniu uczestnicy będą wiedzieli jak wyszukiwać czasopisma, jak przeglądać prenumerowaną listę tytułów i sprawdzać dostępność..
9 czerwca | Godzina: 12:30 Weź udział w szkoleniu


Korzystanie z e-książek EBSCO
Podczas szkolenia uczestnicy dowiedzą się jak korzystać z e-książek online, jak pobierać ich fragmenty na stałe oraz zapisywać tytuły w całości na określony okres czasu. Omówione zostaną sposoby korzystania z e-książek na smartphonach, tabletach i czytnikach.
9 czerwca | Godzina: 14:00 Weź udział w szkoleniu


Wyszukiwarka naukowa – najważniejsze funkcje od strony użytkownika
Szkolenie dedykowane najważniejszym funkcjom dostępnym w wyszukiwarce naukowej EDS. Wykorzystując kilka przykładów fraz wyszukiwawczych zobaczymy krop po kroku jak wygląda wyszukiwanie za pomocą wyszukiwarki od strony użytkownika. Pokażemy proste rozwiązania dla uzyskania najlepszych wyników.
10 czerwca | Godzina: 11:00 Weź udział w szkoleniu


Flipster – nagradzane źródło e-wydań czasopism
Podczas szkolenia przyjrzymy się narzędziu do przeglądania i czytania popularnych tytułów magazynów i czasopism w wersji cyfrowej.
10 czerwca | Godzina: 14:00 Weź udział w szkoleniu


Zarządzanie zasobami elektronicznymi w panelu Holdings Management
Szkolenie przeznaczone jest dla bibliotek korzystających z wyszukiwarki naukowej EBSCO Discovery Service (EDS) lub wyszukiwarki publikacji Publication Finder (lista A-Z). Podczas sesji uczestnicy dowiedzą się, w jaki sposób zarządzać zasobami elektronicznymi biblioteki z wykorzystaniem panelu administracyjnego Holdings Management.
16 czerwca | Godzina: 11:30 Weź udział w szkoleniu


Przegląd podstawowych funkcji w panelu administracyjnym EBSCOadmin
Podczas sesji przyjrzymy się najważniejszym funkcjom dostępnym w panelu administracyjnym, jak zmiana ustawień domyślnych platformy EBSCOhost, autentykacja, ustawienia dotyczące e-książek.
17 czerwca | Godzina: 12:00 Weź udział w szkoleniu


DynaMed, czyli jak szybko znaleźć odpowiedź na kliniczne pytania?
Podczas sesji zostanie zaprezentowana platforma DynaMed, zawierająca informacje medyczne oparte na dowodach. Przyjrzymy się jak wyszukiwać informacje dotyczące schorzeń, dolegliwości i leków. Zobaczymy jak zbudowany jest rekord, jak można znaleźć przykłady silnych rekomendacji oraz sprawdzić poziom dowodów.
17 czerwca | Godzina: 14:00 Weź udział w szkoleniu


Bazy EBSCO z zakresu sztuki filmowej
Sesja dedykowana wyszukiwaniu informacji i pracy z pełnym tekstem artykułów pochodzących z baz dedykowanych naukom z zakresu sztuki filmowej.
18 czerwca | Godzina: 13:00 Weź udział w szkoleniu


Formułowanie pytania klinicznego według schematu PICO w bazach CINAHL i MEDLINE
Szczegółowe, konkretne i właściwie postawione pytanie kliniczne jest niezbędne do uzyskania pożądanego wyniku. Podczas szkolenia przyjrzymy się kilku przykładom wyszukiwania z wykorzystaniem tzw. schematu PICO dla otrzymania najlepszych rezultatów.
23 czerwca | Godzina: 13:00 Weź udział w szkoleniu


Ewolucja EDS
Podczas sesji przyjrzymy się zmianom, które w ostatnim czasie zostały wprowadzone w wyszukiwarce naukowej EBSCO Discovery Service (EDS) oraz planom na przyszłość. Uczestnicy będą mieli możliwość zapoznać się z nowym interfejsem wyszukiwarki, który obecnie znajduje się w fazie testów.
24 czerwca | Godzina: 11:30 Weź udział w szkoleniu


Nowa aplikacja mobilna EBSCO
Sesja dedykowana nowej aplikacji mobilnej EBSCO, dostępnej już do pobrania na smartphony.
30 czerwca | Godzina: 13:00 Weź udział w szkoleniu


 

Webinaria EBSCO

Jak to działa?
Sesje online odbywają się poprzez internetowe narzędzie WebEx. Podczas sesji trener dzieli pulpit z uczestnikami. Do komunikacji wykorzystujemy zestaw słuchawkowy, dzięki czemu dostępne jest połączenie audio, które zapewnia pełną informację zwrotną lub chat box.

Jak dołączyć do sesji?
Kiedy nadejdzie czas przyłączenia się, kliknij na link podany przy godzinie szkolenia (powyżej). Prosimy spróbować przyłączyć się do webinarium około 5-10 minut przed planowanym rozpoczęciem.

PRZEWODNIK:
Samouczek, który wyjaśni jak połączyć się z webinarium i w jaki sposób konfigurować urządzenia audio, dostępny jest tutaj:

Jak dołączyć?

 

KLAUZULA INFORMACYJNA DLA UŻYTKOWNIKÓW BIBLIOTEKI PWSZ W NYSIE

Zgodnie z zarządzeniem nr 27/2018 Rektora Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej w Nysie z dnia 25.05.2018 r. w sprawie Ochrony Danych Osobowych w PWSZ w Nysie oraz na podstawie art. 13 ogólnego rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych z dnia 27 kwietnia 2016 r. (Dz. Urz. UE L 119 z 04.05.2016) informuję, iż: 1) administratorem Pani/Pana danych osobowych jest Państwowa Wyższa Szkoła Zawodowa w Nysie, ul. Armii Krajowej 7, 48-300 Nysa, 2) kontakt z Inspektorem Ochrony Danych - iod@pwsz.nysa.pl, 3) Pani/Pana dane osobowe przetwarzane będą w celu umożliwienia korzystania z zasobów bibliotecznych - na podstawie Art. 6 ust. 1 lit. b ogólnego rozporządzenia o ochronie danych osobowych z dnia 27 kwietnia 2016 r. 4) odbiorcami Pani/Pana danych osobowych będą firmy wspierające obsługę informatyczną biblioteki 5) Pani/Pana dane osobowe przechowywane będą przez okres zgodny z odnośnymi przepisami prawa 6) posiada Pani/Pan prawo do żądania od administratora dostępu do danych osobowych, prawo do ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania, prawo do wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania, prawo do przenoszenia danych, prawo do cofnięcia zgody w dowolnym momencie 7) ma Pani/Pan prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego 8) podanie danych osobowych jest dobrowolne, jednakże odmowa podania danych może skutkować odmową realizacji usługi. Ta strona używa plików Cookies. Korzystając ze strony, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki, wyrażasz na to zgodę.

Rozumiem