Podczas lipcowych szkoleń podpowiemy między innymi jak zabrać e-książki EBSCO na wakacje! Praktyczne szkolenie, podczas którego uczestnicy dowiedzą się jak pobierać e-książki w całości oraz we fragmentach, jak korzystać z e-książek na smartfonach, tabletach i czytnikach. Poznaj też pozostałe tematy.

 

  

 


Lista publikacji AZ w nowej odsłonie
Podczas szkolenia zaprezentowany zostanie interfejs nowej listy AZ. Przyjrzymy się jak wyszukiwać czasopisma i książki w zasobach biblioteki, jak korzystać z dostępnych ograniczników oraz sprawdzać dostępność tytułów.
7 lipca | Godzina: 11:00 Weź udział w szkoleniu


Zabierz e-książki EBSCO na wakacje!
Praktyczne szkolenie, podczas którego uczestnicy dowiedzą się jak korzystać z e-książek online, jak pobierać e-książki w całości oraz we fragmentach, jak korzystać z e-książek na smartfonach, tabletach i czytnikach
7 lipca | Godzina: 13:00 Weź udział w szkoleniu


Jak działa wyszukiwarka naukowa EBSCO i dlaczego warto z niej korzystać?
Szkolenie dedykowane wyszukiwarce naukowej EDS. Na kilkunastu praktycznych przykładach przyjrzymy się jak działa narzędzie, w jaki sposób wyświetlane są wyniki wyszukiwania, jak znaleźć dostęp do pełnych tekstów. Dokonamy przeglądu najważniejszych funkcji i udogodnień.
8 lipca | Godzina: 10:30 Weź udział w szkoleniu


Jak kupować e-książki za pomocą księgarni internetowej EBSCO?
Podczas szkolenia uczestnicy zapoznają się z księgarnią internetową EBSCOhost Collection Manager. Dokonamy przeglądu najważniejszych funkcji oraz pokażemy krok po kroku jak dokonać zamówienia wybranych tytułów.
8 lipca | Godzina: 12:30 Weź udział w szkoleniu


Przegląd modułu raportowania w panelu administracyjnym EBSCOadmin
Podczas szkolenia dokonamy ogólnego przeglądu modułu raportowania dla baz i narzędzi EBSCO. Pokażemy jak sprawdzać wykorzystanie poszczególnych baz, e-książek oraz interfejsów.
9 lipca | Godzina: 10:30 Weź udział w szkoleniu


Wyszukiwanie artykułów na temat aktualnej sytuacji gospodarczej za pomocą bazy Business Source Ultimate
Szkolenie dedykowane bazie Business Source Ultimate, która stanowi doskonałe źródło informacji na temat aktualnej sytuacji gospodarczej na świecie. Na praktycznych przykładach przyjmy się jak wyszukiwać artykuły, materiały branżowe, informacje o firmach, analizy typu SWOT itp.
9 lipca | Godzina: 12:00 Weź udział w szkoleniu


Dlaczego hasła przedmiotowe są istotne podczas tworzenia strategii wyszukiwawczej?
Sesja dedykowana wyszukiwaniu w oparciu o hasła pochodzące z tezaurusa dziedzinowego. Pokażemy różnice w wynikach wyszukiwania z wykorzystaniem tezaurusa w porównaniu z używaniem słów pochodzących z języka naturalnego.
13 lipca | Godzina: 12:30 Weź udział w szkoleniu


Bądź na bieżąco z nowościami dostępnymi na platformie EBSCOhost dzięki powiadomieniom dotyczącym wyszukiwań oraz publikacji
Podczas szkolenia pokażemy jak tworzyć powiadomienia dotyczące wyszukiwań oraz publikacji, podkreślając jednocześnie korzyści płynące z osobistych ustawień.
14 lipca | Godzina: 12:00 Weź udział w szkoleniu


Micro session: zapisywanie, zarządzanie i dzielenie się wynikami wyszukiwań
Podczas szkolenia pokażemy sposoby pracy z pełnym tekstem oraz danymi bibliograficznymi artykułów. Przejrzymy opcje pobierania artykułów, tworzenia bibliografii, współpracy z oprogramowaniem tj. Zotero, EndNote, Mendeley.
15 lipca | Godzina: 11:30 Weź udział w szkoleniu


 

Webinaria EBSCO

Jak to działa?
Sesje online odbywają się poprzez internetowe narzędzie WebEx. Podczas sesji trener dzieli pulpit z uczestnikami. Do komunikacji wykorzystujemy zestaw słuchawkowy, dzięki czemu dostępne jest połączenie audio, które zapewnia pełną informację zwrotną lub chat box.

Jak dołączyć do sesji?
Kiedy nadejdzie czas przyłączenia się, kliknij na link podany przy godzinie szkolenia (powyżej). Prosimy spróbować przyłączyć się do webinarium około 5-10 minut przed planowanym rozpoczęciem.

PRZEWODNIK:
Samouczek, który wyjaśni jak połączyć się z webinarium i w jaki sposób konfigurować urządzenia audio, dostępny jest tutaj:

Jak dołączyć?

 

KLAUZULA INFORMACYJNA DLA UŻYTKOWNIKÓW BIBLIOTEKI PWSZ W NYSIE

Zgodnie z zarządzeniem nr 27/2018 Rektora Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej w Nysie z dnia 25.05.2018 r. w sprawie Ochrony Danych Osobowych w PWSZ w Nysie oraz na podstawie art. 13 ogólnego rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych z dnia 27 kwietnia 2016 r. (Dz. Urz. UE L 119 z 04.05.2016) informuję, iż: 1) administratorem Pani/Pana danych osobowych jest Państwowa Wyższa Szkoła Zawodowa w Nysie, ul. Armii Krajowej 7, 48-300 Nysa, 2) kontakt z Inspektorem Ochrony Danych - iod@pwsz.nysa.pl, 3) Pani/Pana dane osobowe przetwarzane będą w celu umożliwienia korzystania z zasobów bibliotecznych - na podstawie Art. 6 ust. 1 lit. b ogólnego rozporządzenia o ochronie danych osobowych z dnia 27 kwietnia 2016 r. 4) odbiorcami Pani/Pana danych osobowych będą firmy wspierające obsługę informatyczną biblioteki 5) Pani/Pana dane osobowe przechowywane będą przez okres zgodny z odnośnymi przepisami prawa 6) posiada Pani/Pan prawo do żądania od administratora dostępu do danych osobowych, prawo do ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania, prawo do wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania, prawo do przenoszenia danych, prawo do cofnięcia zgody w dowolnym momencie 7) ma Pani/Pan prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego 8) podanie danych osobowych jest dobrowolne, jednakże odmowa podania danych może skutkować odmową realizacji usługi. Ta strona używa plików Cookies. Korzystając ze strony, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki, wyrażasz na to zgodę.

Rozumiem