Informujemy, że od 31 sierpnia, po wakacyjnej przerwie, odblokowane zostają w katalogu online opcje „wypożycz” i „zapisz się”, umożliwiające wypożyczanie na zewnątrz materiałów bibliotecznych za pośrednictwem książkomatu.

 

  

 

Przypominamy

 • Do 30 września Biblioteka obsługuje swoich użytkowników zdalnie z wykorzystaniem urządzeń samoobsługowych.
 • Materiały drukowane można zamawiać online całą dobę.
 • Miejscem odbioru wybranych pozycji jest KSIĄŻKOMAT (książkomat i wrzutnia znajdują się w Budynku A na parterze przy wejściu głównym. Urządzenia są czynne całą dobę, 7 dni w tygodniu, również w święta).
  • Wybrane pozycje należy odebrać w terminie trzech dni od otrzymania powiadomienia e-mail/SMS, że zarezerwowana pozycja czeka na odbiór.
 • Zwrotu wypożyczonych pozycji dokonujemy za pośrednictwem WRZUTNI. Zwrócone materiały biblioteczne przed ponownym włączeniem do księgozbioru trafiają na kwarantannę.
 • Dwóch prolongat można dokonać przez Internet w innym przypadku należy wysłać e-mail na adres Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
 • Podbijanie obiegówek odbywa się w sposób zdalny więcej: https://biblioteka.pwsz.nysa.pl/archiwum/755-podbijanie-obiegowek-online
 • W celu załatwienia spraw prosimy o kontakt telefoniczny lub mailowy:
  • Numery telefonów: 77 409-11-69 ; 77 409-11-68 ; 77 409-11-66.
  • Adres e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.


UWAGA
Ze względu na konieczność sprawdzenia przez bibliotekarza stanu faktycznego zwracanych materiałów bibliotecznych, w razie zniszczenia/uszkodzenia lub braku dodatków (np. tablice, płyty CD) zostanie naliczona opłata zgodnie z Załącznikiem nr 1 do Regulaminu udostępniania zbiorów i świadczenia usług informacyjnych Biblioteki PWSZ w Nysie.

 

 

KLAUZULA INFORMACYJNA DLA UŻYTKOWNIKÓW BIBLIOTEKI PWSZ W NYSIE

Zgodnie z zarządzeniem nr 27/2018 Rektora Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej w Nysie z dnia 25.05.2018 r. w sprawie Ochrony Danych Osobowych w PWSZ w Nysie oraz na podstawie art. 13 ogólnego rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych z dnia 27 kwietnia 2016 r. (Dz. Urz. UE L 119 z 04.05.2016) informuję, iż: 1) administratorem Pani/Pana danych osobowych jest Państwowa Wyższa Szkoła Zawodowa w Nysie, ul. Armii Krajowej 7, 48-300 Nysa, 2) kontakt z Inspektorem Ochrony Danych - iod@pwsz.nysa.pl, 3) Pani/Pana dane osobowe przetwarzane będą w celu umożliwienia korzystania z zasobów bibliotecznych - na podstawie Art. 6 ust. 1 lit. b ogólnego rozporządzenia o ochronie danych osobowych z dnia 27 kwietnia 2016 r. 4) odbiorcami Pani/Pana danych osobowych będą firmy wspierające obsługę informatyczną biblioteki 5) Pani/Pana dane osobowe przechowywane będą przez okres zgodny z odnośnymi przepisami prawa 6) posiada Pani/Pan prawo do żądania od administratora dostępu do danych osobowych, prawo do ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania, prawo do wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania, prawo do przenoszenia danych, prawo do cofnięcia zgody w dowolnym momencie 7) ma Pani/Pan prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego 8) podanie danych osobowych jest dobrowolne, jednakże odmowa podania danych może skutkować odmową realizacji usługi. Ta strona używa plików Cookies. Korzystając ze strony, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki, wyrażasz na to zgodę.

Rozumiem