Zapraszamy do udziału w dostępnych bezpłatnie, otwartych szkoleniach online w języku polskim. Podczas webinariów trenerzy EBSCO w zwięzły sposób opowiedzą o rozwiązaniach, produktach i ich aktualizacjach. By zapewnić Państwu komfort, skupić się na najważniejszych kwestiach i w przejrzysty sposób zapoznać z naszą ofertą, sesje szkoleniowe potrwają około 30 minut.

 

  

 

 


Poznaj Academic Research Source - bogatą bazę czasopism i e-książek
Szkolenie dedykowane bazie Academic Research Source, dzięki której uzyskasz dostęp do ponad 5 300 czasopism oraz licznych wartościowych książek elektronicznych. Podczas szkolenia dowiesz się jak wyszukiwać artykuły z czasopism oraz e-książki w bazie, jak również poznasz rozwiązania umożliwiające korzystanie z tych materiałów offline.
8 września 2020 | Godzina: 12:30 Weź udział w szkoleniu


Znajdź e-książki w księgarni internetowej EBSCO
Podczas szkolenia uczestnicy zapoznają się z księgarnią internetową EBSCOhost™ Collection Manager. Dokonamy przeglądu najważniejszych funkcji oraz pokażemy krok po kroku jak dokonać zamówienia wybranych tytułów.
9 września 2020 | Godzina: 12:30 Weź udział w szkoleniu


Poznaj tajemnice wyszukiwania zaawansowanego na platformie EBSCOhost ™
Szkolenie dedykowane opcjom wyszukiwania z wykorzystaniem ekranu do wyszukiwania zaawansowanego na platformie EBSCOhost. Przyjrzymy się jak korzystać z operatów Boolean, jak odpowiednio tworzyć zaawansowaną strategię wyszukiwawczą, jak stosować znaki specjalne oraz kody pól dla bardziej precyzyjnego wyszukiwania.
10 września 2020 | Godzina: 10:30 Weź udział w szkoleniu


Nauczanie na odległość z wykorzystaniem e-książek EBSCO
Praktyczne szkolenie, podczas którego uczestnicy dowiedzą się:
- jak korzystać z e-książek online
- jak pobierać e-książki w całości oraz we fragmentach
- jak korzystać z e-książek na smartfonach, tabletach i czytnikach
11 września 2020 | Godzina: 10:30 Weź udział w szkoleniu


EBSCO Connect, czyli wszystko o produktach i serwisach EBSCO w jednym miejscu
Poznaj nowe oblicze strony wsparcia EBSCO dostępnej pod adresem https://connect.ebsco.com/. Znajdziesz tam wszystkie istotne informacje odnośnie baz i serwisów oferowanych przez EBSCO. Wszystko dostępne w przystępnej i prostej do odnalezienia formie. Podczas szkolenia pokazane zostaną opcje wyszukiwania materiałów na stronie wsparcia EBSCO.
15 września 2020 | Godzina: 11:30 Weź udział w szkoleniu


Literary Reference Center - bogactwo informacji z zakresu badań nad literaturą
Prowadzisz badania nad literaturą? Zacznij swoje wyszukiwania z bazą Literary Reference Center. Podczas tej sesji przyjrzymy się najważniejszych funkcjom dostępnym na interfejsie dedykowanym wyszukiwaniu w bazie LRC, tj.: przegląd popularnych autorów, wyszukiwanie utworów klasycznych, wyświetlanie najczęściej poszukiwanych treści, wyszukiwanie recenzji lub tekstów z zakresu krytyki literackiej.
16 września 2020 | Godzina: 12:00 Weź udział w szkoleniu


Moje pierwsze spotkanie z wyszukiwarką naukową EDS
Wyszukiwarka naukowa EBSCO Discovery Service® dla początkujących. Na kilkunastu przykładach pokażemy jak działa wyszukiwarka, jakie materiały tam znajdziemy, w jaki sposób wyświetlane są wyniki wyszukiwań, jak doprecyzować wyszukiwanie wykorzystując dostępne ograniczniki.
17 września 2020 | Godzina: 10:30 Weź udział w szkoleniu


Praktyczne wskazówki wyszukiwania w bazach MEDLINE oraz CINAHL
Praktyczna sesja, podczas której przyjrzymy się opcjom wyszukiwania w bazie MEDLINE oraz CINHAL. Te dwie bazy medyczne cechują się dedykowanymi opcjami wyszukiwania i zawężania wyników, które rzadko występują w przypadku wyszukiwania w innych popularnych bazach EBSCO..
17 września 2020 | Godzina: 13:00 Weź udział w szkoleniu


Micro session: standardowy moduł raportowania
Podczas szkolenia pokażemy jak wygenerować podstawowe raporty dotyczące wykorzystania baz, interfejsów, sposobu logowania, linkowania z/do innych źródeł.
22 września 2020 | Godzina: 11:00 Weź udział w szkoleniu


Poznaj MEDLINE with Full Text
Sesja składa się z dwóch części. Na początku zaprezentujemy krótki opis bazy, dzięki którego uczestnicy będą mieli okazję zapoznać się z treściami dostępnymi w bazie. Następnie przejdziemy na platformę EBSCOhost, gdzie na kilku przykładach przyjrzymy się opcjom wyszukiwania w bazie.
22 września 2020 | Godzina: 14:00 Weź udział w szkoleniu


Lista publikacji AZ w nowej odsłonie
Podczas szkolenia zaprezentowany zostanie interfejs nowej listy AZ. Przyjrzymy się jak wyszukiwać czasopisma i książki w zasobach biblioteki, jak korzystać z dostępnych ograniczników oraz sprawdzać dostępność tytułów.
23 września 2020 | Godzina: 12:00 Weź udział w szkoleniu


Poznaj Academic Research Source - bogatą bazę czasopism i e-książek
Szkolenie dedykowane bazie Academic Research Source, dzięki której uzyskasz dostęp do ponad 5.300 czasopism oraz licznych wartościowych książek elektronicznych. Podczas szkolenia dowiesz się jak wyszukiwać artykuły z czasopism oraz e-książki w bazie, jak również poznasz rozwiązania umożliwiające korzystanie z tych materiałów offline.
24 września 2020 | Godzina: 10:30 Weź udział w szkoleniu


Moje pierwsze spotkanie z wyszukiwarką naukową EDS
Wyszukiwarka naukowa EBSCO Discovery Service® dla początkujących. Na kilkunastu przykładach pokażemy jak działa wyszukiwarka, jakie materiały tam znajdziemy, w jaki sposób wyświetlane są wyniki wyszukiwań, jak doprecyzować wyszukiwanie wykorzystując dostępne ograniczniki.
29 września 2020 | Godzina: 14:00 Weź udział w szkoleniu


 

Webinaria EBSCO

Jak to działa?
Sesje online odbywają się poprzez internetowe narzędzie WebEx. Podczas sesji trener dzieli pulpit z uczestnikami. Do komunikacji wykorzystujemy zestaw słuchawkowy, dzięki czemu dostępne jest połączenie audio, które zapewnia pełną informację zwrotną lub chat box.

Jak dołączyć do sesji?
Kiedy nadejdzie czas przyłączenia się, kliknij na link podany przy godzinie szkolenia (powyżej). Prosimy spróbować przyłączyć się do webinarium około 5-10 minut przed planowanym rozpoczęciem.

PRZEWODNIK:
Samouczek, który wyjaśni jak połączyć się z webinarium i w jaki sposób konfigurować urządzenia audio, dostępny jest tutaj:

Jak dołączyć?

 

KLAUZULA INFORMACYJNA DLA UŻYTKOWNIKÓW BIBLIOTEKI PWSZ W NYSIE

Zgodnie z zarządzeniem nr 27/2018 Rektora Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej w Nysie z dnia 25.05.2018 r. w sprawie Ochrony Danych Osobowych w PWSZ w Nysie oraz na podstawie art. 13 ogólnego rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych z dnia 27 kwietnia 2016 r. (Dz. Urz. UE L 119 z 04.05.2016) informuję, iż: 1) administratorem Pani/Pana danych osobowych jest Państwowa Wyższa Szkoła Zawodowa w Nysie, ul. Armii Krajowej 7, 48-300 Nysa, 2) kontakt z Inspektorem Ochrony Danych - iod@pwsz.nysa.pl, 3) Pani/Pana dane osobowe przetwarzane będą w celu umożliwienia korzystania z zasobów bibliotecznych - na podstawie Art. 6 ust. 1 lit. b ogólnego rozporządzenia o ochronie danych osobowych z dnia 27 kwietnia 2016 r. 4) odbiorcami Pani/Pana danych osobowych będą firmy wspierające obsługę informatyczną biblioteki 5) Pani/Pana dane osobowe przechowywane będą przez okres zgodny z odnośnymi przepisami prawa 6) posiada Pani/Pan prawo do żądania od administratora dostępu do danych osobowych, prawo do ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania, prawo do wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania, prawo do przenoszenia danych, prawo do cofnięcia zgody w dowolnym momencie 7) ma Pani/Pan prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego 8) podanie danych osobowych jest dobrowolne, jednakże odmowa podania danych może skutkować odmową realizacji usługi. Ta strona używa plików Cookies. Korzystając ze strony, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki, wyrażasz na to zgodę.

Rozumiem