Zapraszamy do bezpłatnego korzystania on-line z podręcznika Psychologia przygotowanego przez Fundację OpenStax Polska, we współpracy z 12 pracownikami naukowymi z 4 czołowych uczelni w kraju.

Psychologia to polska adaptacja Psychology 2e, podręcznika wydanego wiosną 2020 roku, dostosowana do standardów nauczania przedmiotu na polskich uczelniach. Publikacja ta stanowi jeden z najbardziej aktualnych podręczników z tej dziedziny na polskim rynku. Przeznaczona jest do zajęć z psychologii ogólnej, trwających 1 semestr. Ma na celu pomoc studentom w poznaniu kluczowych pojęć z dziedziny psychologii.

Fundacja OpenStax jest to pozarządowa organizacja, która powstała na Uniwersytecie Rice w Houston, przy wsparciu wielu fundacji działających na rzecz rozwoju nauki. Stawiając sobie za cel obniżenie kosztów i ułatwienie korzystania z podręczników akademickich, zarówno cyfrowo jak i w druku. Do tej pory OpenStax opracował i udostępnił za darmo ponad 50 podręczników uniwersyteckich – dostępnych również w języku angielskim. Z podręczników można korzystać on-line lub ściągnąć je w formacie PDF na swój komputer.

Podręcznik Psychologia dostępny jest pod adresem:

https://openstax.org/details/books/psychologia-polska?Szczeg%C3%B3%C5%82y%20ksi%C4%85%C5%BCki

Zapraszamy do korzystania!

 

KLAUZULA INFORMACYJNA DLA UŻYTKOWNIKÓW BIBLIOTEKI PWSZ W NYSIE

Zgodnie z zarządzeniem nr 27/2018 Rektora Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej w Nysie z dnia 25.05.2018 r. w sprawie Ochrony Danych Osobowych w PWSZ w Nysie oraz na podstawie art. 13 ogólnego rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych z dnia 27 kwietnia 2016 r. (Dz. Urz. UE L 119 z 04.05.2016) informuję, iż: 1) administratorem Pani/Pana danych osobowych jest Państwowa Wyższa Szkoła Zawodowa w Nysie, ul. Armii Krajowej 7, 48-300 Nysa, 2) kontakt z Inspektorem Ochrony Danych - iod@pwsz.nysa.pl, 3) Pani/Pana dane osobowe przetwarzane będą w celu umożliwienia korzystania z zasobów bibliotecznych - na podstawie Art. 6 ust. 1 lit. b ogólnego rozporządzenia o ochronie danych osobowych z dnia 27 kwietnia 2016 r. 4) odbiorcami Pani/Pana danych osobowych będą firmy wspierające obsługę informatyczną biblioteki 5) Pani/Pana dane osobowe przechowywane będą przez okres zgodny z odnośnymi przepisami prawa 6) posiada Pani/Pan prawo do żądania od administratora dostępu do danych osobowych, prawo do ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania, prawo do wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania, prawo do przenoszenia danych, prawo do cofnięcia zgody w dowolnym momencie 7) ma Pani/Pan prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego 8) podanie danych osobowych jest dobrowolne, jednakże odmowa podania danych może skutkować odmową realizacji usługi. Ta strona używa plików Cookies. Korzystając ze strony, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki, wyrażasz na to zgodę.

Rozumiem