Zapraszamy do udziału w dostępnych bezpłatnie, otwartych szkoleniach online w języku polskim. Podczas webinariów trenerzy EBSCO w zwięzły sposób opowiedzą o rozwiązaniach, produktach i ich aktualizacjach. By zapewnić Państwu komfort, skupić się na najważniejszych kwestiach i w przejrzysty sposób zapoznać z naszą ofertą, sesje szkoleniowe potrwają około 30 minut.

  


Poznaj Academic Research Source - bogatą bazę czasopism i e-książek
Data: 6.09.2021 | Godzina: 11:00-11:45 (45 minut)
Rejestracja

Szkolenie dedykowane bazie Academic Research Source, dzięki której uzyskasz dostęp do ponad 5.300 czasopism oraz licznych wartościowych książek elektronicznych. Podczas szkolenia dowiesz się, jak wyszukiwać artykuły z czasopism oraz e-książki w bazie, jak również poznasz rozwiązania umożliwiające korzystanie z tych materiałów offline.


Poznaj tajemnice wyszukiwania zaawansowanego na EBSCOhost
Data: 7.09.2021 | Godzina: 11:30-12:15 (45 minut)
Rejestracja

Szkolenie dedykowane opcjom wyszukiwania z wykorzystaniem ekranu do wyszukiwania zaawansowanego na platformie EBSCOhost. Przyjrzymy się, jak korzystać z operatów Boolean, jak odpowiednio tworzyć zaawansowaną strategię wyszukiwawczą, jak stosować znaki specjalne oraz kody pól dla bardziej precyzyjnego wyszukiwania.


EBSCO Connect, czyli wszystko o produktach i serwisach EBSCO w jednym miejscu
Data: 8.09.2021 | Godzina: 10:30-11:00 (30 minut)
Rejestracja

Poznaj nowe oblicze strony wsparcia EBSCO dostępnej pod adresem https://connect.ebsco.com. Znajdziesz tam wszystkie istotne informacje odnośnie baz i serwisów oferowanych przez EBSCO. Wszystko dostępne w przystępnej i prostej do odnalezienia formie. Podczas szkolenia pokazane zostaną opcje wyszukiwania informacji i materiałów dostępnych na stronie wsparcia. Zobaczymy również nową stronę Akademii EBSCO, gdzie użytkownicy mogą znaleźć liczne nagrania wideo, zwiększyć swoje umiejętności wyszukiwania informacji biorąc udział w mini kursach, wyświetlić archiwalne nagrania szkoleń.


Zalety korzystania z indeksu MEDLINE na EBSCOhost
Data: 10.09.2021 | Godzina: 10:00-10:45 (45 minut)
Rejestracja

Podczas szkolenia przeprowadzimy kilka wyszukiwań bazując na zasobach bibliograficznej bazy MEDLINE. Pokażemy zalety korzystania z tego indeksu razem z innymi bazami EBSCO dla uzyskania dostępu do pełnych tekstów artykułów.


Pomóż nowym studentom poznać wyszukiwarkę naukową EDS
Data: 14.09.2021 | Godzina: 11:30-12:30 (60 minut)
Rejestracja

Wyszukiwarka naukowa EBSCO Discovery Service dla początkujących. Na kilkunastu przykładach pokażemy jak działa wyszukiwarka, jakie materiały tam znajdziemy, w jaki sposób wyświetlane są wyniki wyszukiwań, jak doprecyzować wyszukiwanie wykorzystując dostępne ograniczniki.


Przegląd narzędzi EBSCOhost przydatnych w pracy badawczej
Data: 16.09.2021 | Godzina: 12:30-13:15 (45 minut)
Rejestracja

Platforma EBSCOhost to nie tylko miejsce, gdzie badacze mogą odkrywać literaturę naukową, ale również pracować z pełnym tekstem oraz bibliografią. Podczas tej praktycznej sesji dokonamy przeglądu funkcji tj. zapisywanie artykułów w indywidualnym folderze i dzielenie się wynikami poszukiwać z innymi, wykorzystanie historii wyszukiwań, zapisywanie danych do managerów bibliografii w tym Zotero czy Mendeley, zapisywanie artykułów do konta Google Drive.


Poznaj bazy EBSCO dostępne w ramach licencji krajowej dla wszystkich uczelni w Polsce
Data: 17.09.2021 | Godzina: 12:00-13:00 (60 minut)
Rejestracja

Podczas sesji dokonamy przeglądu baz EBSCO dostępnych w ramach tzw. licencji krajowej, z których mogą korzystać wszystkie uczelnie i instytucje badawcze w Polsce. Studenci i pracownicy uczelni mają dostęp do EBSCO Open Dissertations™ - międzynarodowej bazy prac dyplomowych i dysertacji oraz 16 obszernych naukowych baz danych refundowanych przez Ministerstwo Nauki i Szkolnictwa Wyższego. Wchodzące w skład pakietu bazy Academic Search™ Ultimate oraz Business Source® Ultimate są jednymi z najczęściej wykorzystywanych zasobów naukowych na świecie przez wiodące ośrodki akademickie.


Poznaj Atla Religion Database with AtlaSerials
Data: 20.09.2021 | Godzina: 11:00-11:45 (45 minut)
Rejestracja

Baza Atla Religion Database with AtlaSerials, stworzona przez stowarzyszenie Atla, stanowi bogate źródło pełnotekstowych czasopism z zakresu religii i teologii. Podczas tego szkolenia przyjrzymy się treściom dostępnym w bazie oraz przeprowadzimy kilka wyszukiwań wykorzystując opcje dostępne na platformie EBSCOhost.


Aplikacja mobilna EBSCO w 20 minut
Data: 21.09.2021 | Godzina: 12:00-12:20 (20 minut)
Rejestracja

Przegląd funkcji dostępnych w nowej aplikacji mobilnej EBSCO, razem z możliwością pobierania e-książek. Wszystko w zaledwie 20 minut.


Lista publikacji AZ w nowej odsłonie
Data: 24.09.2021 | Godzina: 11:30-12:00 (30 minut)
Rejestracja

Podczas szkolenia zaprezentowany zostanie interfejs nowej listy AZ. Przyjrzymy się jak wyszukiwać czasopisma i książki w zasobach biblioteki, jak korzystać z dostępnych ograniczników oraz sprawdzać dostępność tytułów.


Jak czytać i pobierać e-książki EBSCO?
Data: 28.09.2021 | Godzina: 14:00-14:45 (45 minut)
Rejestracja

Praktyczne szkolenie, podczas którego uczestnicy dowiedzą się: jak korzystać z e-książek EBSCO online, jak pobrać e-książki w całości, jak zapisać rozdział e-książki oraz jak korzystać z e-książek na smartfonach, tabletach i czytnikach


Tworzenie i zarządzanie indywidualnym kontem Moje EBSCOhost
Data: 29.09.2021 | Godzina: 11:30-12:00 (30 minut)
Rejestracja

Praktyczna sesja dedykowana tworzeniu indywidualnego konta na platformie EBSCOhost. Po sesji uczestnicy będą wiedzieli jak założyć darmowe konto na platformie i jakie korzyści z tego płyną, w tym zapisywanie wyników na stałe, tworzenie powiadomień, zapisywanie linków do wyszukiwania, tworzenie folderów specjalnych.


Flipster – nagradzane źródło e-wydań czasopism
Data: 30.09.2021 | Godzina: 12:30
Rejestracja

Podczas szkolenia przyjrzymy się narzędziu do przeglądania i czytania popularnych tytułów magazynów i czasopism w wersji cyfrowej.


Szkolenia EBSCO

Jak to działa?
Sesje online odbywają się na platformie ZOOM. Podczas sesji trener dzieli pulpit z uczestnikami. Do komunikacji wykorzystujemy zestaw słuchawkowy, dzięki czemu dostępne jest połączenie audio, które zapewnia pełną informację zwrotną lub chat box.

PRZEWODNIK:
Samouczek, który wyjaśni jak połączyć się z webinarium dostępny jest tutaj:

Jak dołączyć?

 

 

KLAUZULA INFORMACYJNA DLA UŻYTKOWNIKÓW BIBLIOTEKI PWSZ W NYSIE

Zgodnie z zarządzeniem nr 27/2018 Rektora Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej w Nysie z dnia 25.05.2018 r. w sprawie Ochrony Danych Osobowych w PWSZ w Nysie oraz na podstawie art. 13 ogólnego rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych z dnia 27 kwietnia 2016 r. (Dz. Urz. UE L 119 z 04.05.2016) informuję, iż: 1) administratorem Pani/Pana danych osobowych jest Państwowa Wyższa Szkoła Zawodowa w Nysie, ul. Armii Krajowej 7, 48-300 Nysa, 2) kontakt z Inspektorem Ochrony Danych - iod@pwsz.nysa.pl, 3) Pani/Pana dane osobowe przetwarzane będą w celu umożliwienia korzystania z zasobów bibliotecznych - na podstawie Art. 6 ust. 1 lit. b ogólnego rozporządzenia o ochronie danych osobowych z dnia 27 kwietnia 2016 r. 4) odbiorcami Pani/Pana danych osobowych będą firmy wspierające obsługę informatyczną biblioteki 5) Pani/Pana dane osobowe przechowywane będą przez okres zgodny z odnośnymi przepisami prawa 6) posiada Pani/Pan prawo do żądania od administratora dostępu do danych osobowych, prawo do ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania, prawo do wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania, prawo do przenoszenia danych, prawo do cofnięcia zgody w dowolnym momencie 7) ma Pani/Pan prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego 8) podanie danych osobowych jest dobrowolne, jednakże odmowa podania danych może skutkować odmową realizacji usługi. Ta strona używa plików Cookies. Korzystając ze strony, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki, wyrażasz na to zgodę.

Rozumiem