Zapraszamy do udziału w dostępnych bezpłatnie, otwartych szkoleniach online w języku polskim. Podczas webinariów trenerzy EBSCO w zwięzły sposób opowiedzą o rozwiązaniach, produktach i ich aktualizacjach. By zapewnić Państwu komfort, skupić się na najważniejszych kwestiach i w przejrzysty sposób zapoznać z naszą ofertą, sesje szkoleniowe potrwają około 30 minut.

  


Poznaj Education Source™

Data: 7.10.2021 | Godzina: 10:00 (45 minut)
REJESTRACJA

Education Source to bogata pełnotekstowa naukowa baza danych przeznaczona dla studentów, profesjonalistów i nauczycieli. Zapewnia pełny tekst, indeksy i streszczenia tysięcy czasopism edukacyjnych, książek i materiałów konferencyjnych związanych z edukacją. Podczas tej sesji omówimy zasób bazy oraz pokażemy treści oparte na prawdziwych przykładach wyszukiwania.


Źródła EBSCO z zakresu muzykologii

Data: 8.10.2021 | Godzina: 10:00 (40 minut)
REJESTRACJA

Podczas sesji dokonamy przeglądu najważniejszych zasobów EBSCO, które są przydatne dla studentów kierunków związanych z muzykologią. Poza omówieniem treści baz (tj. Music Index™ with Full Text, RILM Abstracts of Music Literature with Full Text) zaprezentujemy dostępne e-książki o podobnej tematyce. Sesja zakończy się warsztatem wyszukiwania na platformie EBSCOhost.


Wyszukiwanie w pełnotekstowych zasobach CABI

Data: 12.10.2021 | Godzina: 12:00 (45 minut)
REJESTRACJA

Sesja poświęcona zasobom CABI dostępnym w ramach konsorcjum. CABI jest organizacją non-profit oferującą dostęp do literatury z zakresu rolnictwa, weterynarii, hodowli zwierząt i roślin, nauki o środowisku, leśnictwa. Podczas sesji omówimy dostęp do bazy CAB Abstracts oraz zasobów pełnotekstowych, które zostały dodane do oferty w 2021 r.: CAB® eBooks, CAB® Reviews, Distribution Maps of Plant Pests, Distribution Maps of Plant Diseases, Descriptions of Fungi & Bacteria. Szkolenie poparte licznymi praktycznymi przykładami wyszukiwania. 


Jak korzystać z e-książek EBSCO?

Data: 13.10.2021 | Godzina: 10:00 (40 minut)
REJESTRACJA

Praktyczne szkolenie, podczas którego uczestnicy dowiedzą się:
- jak korzystać z e-książek online
- jak pobierać e-książki w całości oraz we fragmentach
- jak korzystać z e-książek na smartfonach, tabletach i czytnikach


Przegląd narzędzi EBSCO®host przydatnych w pracy badawczej

Data: 15.10.2021 | Godzina: 10:30 (60 minut)
REJESTRACJA

Platforma EBSCOhost to nie tylko miejsce, gdzie badacze mogą odkrywać literaturę naukową, ale również pracować z pełnym tekstem oraz bibliografią. Podczas tej praktycznej sesji dokonamy przeglądu funkcji tj. zapisywanie artykułów w indywidualnym folderze i dzielenie się wynikami poszukiwać z innymi, wykorzystanie historii wyszukiwań, zapisywanie danych do managerów bibliografii w tym Zotero czy Mendeley, zapisywanie artykułów do konta Google Drive.


Poznaj Legal Source™

Data: 19.10.2021 | Godzina: 10:00 (45 minut)
REJESTRACJA

Legal Source to bogata pełnotekstowa naukowa baza danych przeznaczona dla studentów prawa. Zapewnia pełny tekst, indeksy i streszczenia tysięcy czasopism z zakresu prawa administracyjnego, prawa karnego, prawa rodzinnego, prawa własności intelektualnej, prawa ubezpieczeniowego, patentów i znaków towarowych, papierów wartościowych, prawa podatkowego, regulacji handlowych i wiele innych. Podczas tej sesji omówimy zasób bazy oraz pokażemy treści oparte na prawdziwych przykładach wyszukiwania.


Wyszukiwanie zaawansowane dla bardziej wymagających użytkowników

Data: 20.10.2021 | Godzina: 14:30 (60 minut)
REJESTRACJA

Szkolenie dedykowane opcjom wyszukiwania z wykorzystaniem ekranu do wyszukiwania zaawansowanego na platformie EBSCOhost. Przyjrzymy się jak korzystać z operatów Boolean, jak odpowiednio tworzyć zaawansowaną strategię wyszukiwawczą, jak stosować znaki specjalne oraz kody pól dla bardziej precyzyjnego wyszukiwania.


Poznaj Central & Eastern European Academic Source™!

Data: 25.10.2021 | Godzina: 11:30 (40 minut)
REJESTRACJA

Central & Eastern European Academic Source (CEEAS) jest just dostępna! Ta multidyscyplinarna i wielojęzyczna baza danych obejmuje wiele dziedzin, w tym biznes, ekonomię, historię, STEM i prawo. Obecnie zawiera ponad 1940 tytułów czasopism. Podczas tej sesji przyjrzymy się zawartości, a także praktycznym przykładom wyszukiwania pokazującym moc i wyjątkowość tej nowej bazy danych. 


Wyszukiwarka naukowa EDS: przegląd opcji wyszukiwania

Data: 26.10.2021 | Godzina: 10:00 (60 minut)
REJESTRACJA

Wyszukiwarka naukowa EBSCO Discovery Service™ dla początkujących. Na kilkunastu przykładach pokażemy jak działa wyszukiwarka, jakie materiały tam znajdziemy, w jaki sposób wyświetlane są wyniki wyszukiwań, jak doprecyzować wyszukiwanie wykorzystując dostępne ograniczniki.

Podczas szkolenia przyjrzymy się narzędziu do przeglądania i czytania popularnych tytułów magazynów i czasopism w wersji cyfrowej.


Szkolenia EBSCO

Jak to działa?
Sesje online odbywają się na platformie ZOOM. Podczas sesji trener dzieli pulpit z uczestnikami. Do komunikacji wykorzystujemy zestaw słuchawkowy, dzięki czemu dostępne jest połączenie audio, które zapewnia pełną informację zwrotną lub chat box.

PRZEWODNIK:
Samouczek, który wyjaśni jak połączyć się z webinarium dostępny jest tutaj:

Jak dołączyć?

 

 

KLAUZULA INFORMACYJNA DLA UŻYTKOWNIKÓW BIBLIOTEKI PWSZ W NYSIE

Zgodnie z zarządzeniem nr 27/2018 Rektora Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej w Nysie z dnia 25.05.2018 r. w sprawie Ochrony Danych Osobowych w PWSZ w Nysie oraz na podstawie art. 13 ogólnego rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych z dnia 27 kwietnia 2016 r. (Dz. Urz. UE L 119 z 04.05.2016) informuję, iż: 1) administratorem Pani/Pana danych osobowych jest Państwowa Wyższa Szkoła Zawodowa w Nysie, ul. Armii Krajowej 7, 48-300 Nysa, 2) kontakt z Inspektorem Ochrony Danych - iod@pwsz.nysa.pl, 3) Pani/Pana dane osobowe przetwarzane będą w celu umożliwienia korzystania z zasobów bibliotecznych - na podstawie Art. 6 ust. 1 lit. b ogólnego rozporządzenia o ochronie danych osobowych z dnia 27 kwietnia 2016 r. 4) odbiorcami Pani/Pana danych osobowych będą firmy wspierające obsługę informatyczną biblioteki 5) Pani/Pana dane osobowe przechowywane będą przez okres zgodny z odnośnymi przepisami prawa 6) posiada Pani/Pan prawo do żądania od administratora dostępu do danych osobowych, prawo do ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania, prawo do wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania, prawo do przenoszenia danych, prawo do cofnięcia zgody w dowolnym momencie 7) ma Pani/Pan prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego 8) podanie danych osobowych jest dobrowolne, jednakże odmowa podania danych może skutkować odmową realizacji usługi. Ta strona używa plików Cookies. Korzystając ze strony, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki, wyrażasz na to zgodę.

Rozumiem