BritannicaBritannica Academic to wyjątkowa skarbnica wiedzy zawierająca teksty pochodzące z 32-u tomowej drukowanej encyklopedii, jak również grafiki, ilustracje oraz zdjęcia. Britannica obecna jest na rynku już od prawie 250 lat. Obecnie Britannica dostępna jest wyłącznie w wersji online (wersja drukowana przestała się ukazywać w 2010 roku).

 

Britannica gromadzi najnowsze i w pełni wiarygodne informacje o otaczającym nas świecie. Jest aktualizowana w sposób ciągły. Co roku przybywa:

  • Ponad 15,000 nowych i zaktualizowanych artykułów
  • Ponad 5,000 nowych fotografii
  • Ponad 300 nowych filmów wideo i setki map
  • Tysiące tabel i wykresów

Britannica Academic jest idealnym zasobem wiedzy potrzebnym do rozpoczęcia projektów badawczych. Solidna i godna zaufania, wprowadza tysiące tematów poprzez dobrze opracowane artykuły, a także ułatwia dalszą lekturę i poszukiwania materiałów do badań.

 

 

Baza jest dostępna pod adresem:

http://academic.eb.com

Dostęp testowy jest aktywny do 13.05.2015 r.

Zapraszamy do korzystania!

Baza jest dostępna ze wszystkich komputerów na terenie całej uczelni oraz w dostępie zdalnym poprzez serwer Proxy!!!

 

 

 

KLAUZULA INFORMACYJNA DLA UŻYTKOWNIKÓW BIBLIOTEKI PWSZ W NYSIE

Zgodnie z zarządzeniem nr 27/2018 Rektora Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej w Nysie z dnia 25.05.2018 r. w sprawie Ochrony Danych Osobowych w PWSZ w Nysie oraz na podstawie art. 13 ogólnego rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych z dnia 27 kwietnia 2016 r. (Dz. Urz. UE L 119 z 04.05.2016) informuję, iż: 1) administratorem Pani/Pana danych osobowych jest Państwowa Wyższa Szkoła Zawodowa w Nysie, ul. Armii Krajowej 7, 48-300 Nysa, 2) kontakt z Inspektorem Ochrony Danych - iod@pwsz.nysa.pl, 3) Pani/Pana dane osobowe przetwarzane będą w celu umożliwienia korzystania z zasobów bibliotecznych - na podstawie Art. 6 ust. 1 lit. b ogólnego rozporządzenia o ochronie danych osobowych z dnia 27 kwietnia 2016 r. 4) odbiorcami Pani/Pana danych osobowych będą firmy wspierające obsługę informatyczną biblioteki 5) Pani/Pana dane osobowe przechowywane będą przez okres zgodny z odnośnymi przepisami prawa 6) posiada Pani/Pan prawo do żądania od administratora dostępu do danych osobowych, prawo do ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania, prawo do wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania, prawo do przenoszenia danych, prawo do cofnięcia zgody w dowolnym momencie 7) ma Pani/Pan prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego 8) podanie danych osobowych jest dobrowolne, jednakże odmowa podania danych może skutkować odmową realizacji usługi. Ta strona używa plików Cookies. Korzystając ze strony, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki, wyrażasz na to zgodę.

Rozumiem