W czerwcu zapraszamy Państwa na ostatnie w tym roku akademickim webinaria prowadzone przez EBSCO w języku polskim. Wśród nich sesja na temat eBooków EBSCO i czasopism digitalizowanych Flipster oraz webinarium nt. EBSCO i Open Access.

  

 

 

 

Webinaria na żywo:


Rozwijaj kolekcję cyfrową swojej biblioteki - EBSCO eBooks i Flipster
13 czerwca | 11:00 | REJESTRACJA

Dowiedz się jak zarządzać cyfrowymi kolekcjami e-booków, audiobooków i magazynów digitalizowanych Flipster w swojej bibliotece za pomocą wygodnego narzędzia do zarządzania kolekcją online.


Otwarci na badania - perspektywa EBSCO na temat otwartości dla bibliotek
14 czerwca | 11:00 | REJESTRACJA

W czasie tej sesji Damian Piera, Manager ds. Sprzedaży w EBSCO opowie o tym, jak koncentrujemy się na otwartości, aby zapewnić bibliotekom większy wybór i lepsze usługi dla użytkowników.


 

Nagrania wideo szkoleń z trenerem:


Tworzenie i zarządzanie indywidualnym kontem Moje EBSCOhost
Link do nagrania | Hasło: EBSCO2021!
Praktyczna sesja dedykowana tworzeniu indywidualnego konta na platformie EBSCOhost. Po sesji uczestnicy będą wiedzieli jak założyć darmowe konto na platformie i jakie korzyści z tego płyną, w tym zapisywanie wyników na stałe, tworzenie powiadomień, zapisywanie linków do wyszukiwania, tworzenie folderów specjalnych.


Poznaj EconLit with Full Text
Link do nagrania | Hasło: EBSCO2021!
Sesja poświęcona bazie EconLit, która oferuje dostęp do setek pełnotekstowych czasopism z zakresu ekonomii, w tym publikacji wydawanych przez American Economic Association. Poza szczegółowym opisem bazy, uczestnicy będą mieli okazję zapoznać się z licznymi przykładami wyszukiwań tematycznych związanymi z aktualnymi trendami i zagadnieniami.


Zabezpieczenia DRM - czym są i jak wpływają na jakość korzystania z e-książe
Link do nagrania | Hasło: (bez hasła)


Lista publikacji AZ w nowej odsłonie
Link do nagrania | Hasło: EBSCO2021!
Podczas szkolenia zaprezentowany zostanie interfejs nowej listy AZ. Przyjrzymy się jak wyszukiwać czasopisma i książki w zasobach biblioteki, jak korzystać z dostępnych ograniczników oraz sprawdzać dostępność tytułów.


Szkolenia EBSCO

Jak to działa?
Sesje online odbywają się na platformie ZOOM. Podczas sesji trener dzieli pulpit z uczestnikami. Do komunikacji wykorzystujemy zestaw słuchawkowy, dzięki czemu dostępne jest połączenie audio, które zapewnia pełną informację zwrotną lub chat box.

PRZEWODNIK:
Samouczek, który wyjaśni jak połączyć się z webinarium dostępny jest tutaj:

Jak dołączyć?

 

 

KLAUZULA INFORMACYJNA DLA UŻYTKOWNIKÓW BIBLIOTEKI PWSZ W NYSIE

Zgodnie z zarządzeniem nr 27/2018 Rektora Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej w Nysie z dnia 25.05.2018 r. w sprawie Ochrony Danych Osobowych w PWSZ w Nysie oraz na podstawie art. 13 ogólnego rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych z dnia 27 kwietnia 2016 r. (Dz. Urz. UE L 119 z 04.05.2016) informuję, iż: 1) administratorem Pani/Pana danych osobowych jest Państwowa Wyższa Szkoła Zawodowa w Nysie, ul. Armii Krajowej 7, 48-300 Nysa, 2) kontakt z Inspektorem Ochrony Danych - iod@pwsz.nysa.pl, 3) Pani/Pana dane osobowe przetwarzane będą w celu umożliwienia korzystania z zasobów bibliotecznych - na podstawie Art. 6 ust. 1 lit. b ogólnego rozporządzenia o ochronie danych osobowych z dnia 27 kwietnia 2016 r. 4) odbiorcami Pani/Pana danych osobowych będą firmy wspierające obsługę informatyczną biblioteki 5) Pani/Pana dane osobowe przechowywane będą przez okres zgodny z odnośnymi przepisami prawa 6) posiada Pani/Pan prawo do żądania od administratora dostępu do danych osobowych, prawo do ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania, prawo do wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania, prawo do przenoszenia danych, prawo do cofnięcia zgody w dowolnym momencie 7) ma Pani/Pan prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego 8) podanie danych osobowych jest dobrowolne, jednakże odmowa podania danych może skutkować odmową realizacji usługi. Ta strona używa plików Cookies. Korzystając ze strony, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki, wyrażasz na to zgodę.

Rozumiem