{multithumb enable_thumbs=0} acm Zapraszamy do korzystania z dostępu testowego do zasobów towarzystwa Association for Computing Machinery (ACM). ACM to założone w 1947 roku towarzystwo naukowe, które jako pierwsze zajęło się badaniami z zakresu informatyki teoretycznej i zastosowania technik informatycznych.

{multithumb thumb_height=247 thumb_width=324}ACM Press publikuje wiele prestiżowych czasopism oraz magazynów zajmujących się zarówno teorią jak i praktycznymi zastosowaniami technik informatycznych. Elektroniczna biblioteka ACM (ACM Digital Library) jest największym na świecie zbiorem tego typu informacji i obejmuje ponad 197 000 artykułów pełnotekstowych (najczęściej w formacie PDF).ACM Digital Library zawiera między innymi:

- 40 czasopism naukowych takich jak np.

„Journal of ACM“, Computing Survey“,

„Transactions on Graphics“,

„Transactions on Information Systems“

- 175 materiałów konferencyjnych

- materiały 34 grup dyskusyjnych (Special Interest Groups)


W ramach 34 grup zajmujących się wybranymi tematami (Special Interest Groups – SIG), ACM informuje o najnowszych rozwiązaniach oraz trendach z różnych obszarów informatyki.


ACM Digital Library to pakiet online, który zawiera wszystkie materiały opublikowane przez ACM od 1950 roku.


Dostęp testowy jest aktywny do 16 grudnia 2009 r.


Baza jest dostępna pod adresem: http://portal.acm.org/dl.cfm


Baza jest dostępna ze wszystkich komputerów na terenie całej uczelni!!!

 

KLAUZULA INFORMACYJNA DLA UŻYTKOWNIKÓW BIBLIOTEKI PWSZ W NYSIE

Zgodnie z zarządzeniem nr 27/2018 Rektora Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej w Nysie z dnia 25.05.2018 r. w sprawie Ochrony Danych Osobowych w PWSZ w Nysie oraz na podstawie art. 13 ogólnego rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych z dnia 27 kwietnia 2016 r. (Dz. Urz. UE L 119 z 04.05.2016) informuję, iż: 1) administratorem Pani/Pana danych osobowych jest Państwowa Wyższa Szkoła Zawodowa w Nysie, ul. Armii Krajowej 7, 48-300 Nysa, 2) kontakt z Inspektorem Ochrony Danych - iod@pwsz.nysa.pl, 3) Pani/Pana dane osobowe przetwarzane będą w celu umożliwienia korzystania z zasobów bibliotecznych - na podstawie Art. 6 ust. 1 lit. b ogólnego rozporządzenia o ochronie danych osobowych z dnia 27 kwietnia 2016 r. 4) odbiorcami Pani/Pana danych osobowych będą firmy wspierające obsługę informatyczną biblioteki 5) Pani/Pana dane osobowe przechowywane będą przez okres zgodny z odnośnymi przepisami prawa 6) posiada Pani/Pan prawo do żądania od administratora dostępu do danych osobowych, prawo do ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania, prawo do wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania, prawo do przenoszenia danych, prawo do cofnięcia zgody w dowolnym momencie 7) ma Pani/Pan prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego 8) podanie danych osobowych jest dobrowolne, jednakże odmowa podania danych może skutkować odmową realizacji usługi. Ta strona używa plików Cookies. Korzystając ze strony, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki, wyrażasz na to zgodę.

Rozumiem