Zapraszamy do udziału w dostępnych bezpłatnie, otwartych szkoleniach online w języku polskim. Podczas webinariów trenerzy EBSCO w zwięzły sposób opowiedzą o rozwiązaniach, produktach i ich aktualizacjach. By zapewnić Państwu komfort, skupić się na najważniejszych kwestiach i w przejrzysty sposób zapoznać z naszą ofertą, sesje szkoleniowe potrwają około 30 minut.

  


Poznaj Academic Research Source - bogatą bazę czasopism i e-książek
Data: 6.09.2021 | Godzina: 11:00-11:45 (45 minut)
Rejestracja

Szkolenie dedykowane bazie Academic Research Source, dzięki której uzyskasz dostęp do ponad 5.300 czasopism oraz licznych wartościowych książek elektronicznych. Podczas szkolenia dowiesz się, jak wyszukiwać artykuły z czasopism oraz e-książki w bazie, jak również poznasz rozwiązania umożliwiające korzystanie z tych materiałów offline.


Poznaj tajemnice wyszukiwania zaawansowanego na EBSCOhost
Data: 7.09.2021 | Godzina: 11:30-12:15 (45 minut)
Rejestracja

Szkolenie dedykowane opcjom wyszukiwania z wykorzystaniem ekranu do wyszukiwania zaawansowanego na platformie EBSCOhost. Przyjrzymy się, jak korzystać z operatów Boolean, jak odpowiednio tworzyć zaawansowaną strategię wyszukiwawczą, jak stosować znaki specjalne oraz kody pól dla bardziej precyzyjnego wyszukiwania.


EBSCO Connect, czyli wszystko o produktach i serwisach EBSCO w jednym miejscu
Data: 8.09.2021 | Godzina: 10:30-11:00 (30 minut)
Rejestracja

Poznaj nowe oblicze strony wsparcia EBSCO dostępnej pod adresem https://connect.ebsco.com. Znajdziesz tam wszystkie istotne informacje odnośnie baz i serwisów oferowanych przez EBSCO. Wszystko dostępne w przystępnej i prostej do odnalezienia formie. Podczas szkolenia pokazane zostaną opcje wyszukiwania informacji i materiałów dostępnych na stronie wsparcia. Zobaczymy również nową stronę Akademii EBSCO, gdzie użytkownicy mogą znaleźć liczne nagrania wideo, zwiększyć swoje umiejętności wyszukiwania informacji biorąc udział w mini kursach, wyświetlić archiwalne nagrania szkoleń.


Zalety korzystania z indeksu MEDLINE na EBSCOhost
Data: 10.09.2021 | Godzina: 10:00-10:45 (45 minut)
Rejestracja

Podczas szkolenia przeprowadzimy kilka wyszukiwań bazując na zasobach bibliograficznej bazy MEDLINE. Pokażemy zalety korzystania z tego indeksu razem z innymi bazami EBSCO dla uzyskania dostępu do pełnych tekstów artykułów.


Pomóż nowym studentom poznać wyszukiwarkę naukową EDS
Data: 14.09.2021 | Godzina: 11:30-12:30 (60 minut)
Rejestracja

Wyszukiwarka naukowa EBSCO Discovery Service dla początkujących. Na kilkunastu przykładach pokażemy jak działa wyszukiwarka, jakie materiały tam znajdziemy, w jaki sposób wyświetlane są wyniki wyszukiwań, jak doprecyzować wyszukiwanie wykorzystując dostępne ograniczniki.


Przegląd narzędzi EBSCOhost przydatnych w pracy badawczej
Data: 16.09.2021 | Godzina: 12:30-13:15 (45 minut)
Rejestracja

Platforma EBSCOhost to nie tylko miejsce, gdzie badacze mogą odkrywać literaturę naukową, ale również pracować z pełnym tekstem oraz bibliografią. Podczas tej praktycznej sesji dokonamy przeglądu funkcji tj. zapisywanie artykułów w indywidualnym folderze i dzielenie się wynikami poszukiwać z innymi, wykorzystanie historii wyszukiwań, zapisywanie danych do managerów bibliografii w tym Zotero czy Mendeley, zapisywanie artykułów do konta Google Drive.


Poznaj bazy EBSCO dostępne w ramach licencji krajowej dla wszystkich uczelni w Polsce
Data: 17.09.2021 | Godzina: 12:00-13:00 (60 minut)
Rejestracja

Podczas sesji dokonamy przeglądu baz EBSCO dostępnych w ramach tzw. licencji krajowej, z których mogą korzystać wszystkie uczelnie i instytucje badawcze w Polsce. Studenci i pracownicy uczelni mają dostęp do EBSCO Open Dissertations™ - międzynarodowej bazy prac dyplomowych i dysertacji oraz 16 obszernych naukowych baz danych refundowanych przez Ministerstwo Nauki i Szkolnictwa Wyższego. Wchodzące w skład pakietu bazy Academic Search™ Ultimate oraz Business Source® Ultimate są jednymi z najczęściej wykorzystywanych zasobów naukowych na świecie przez wiodące ośrodki akademickie.


Poznaj Atla Religion Database with AtlaSerials
Data: 20.09.2021 | Godzina: 11:00-11:45 (45 minut)
Rejestracja

Baza Atla Religion Database with AtlaSerials, stworzona przez stowarzyszenie Atla, stanowi bogate źródło pełnotekstowych czasopism z zakresu religii i teologii. Podczas tego szkolenia przyjrzymy się treściom dostępnym w bazie oraz przeprowadzimy kilka wyszukiwań wykorzystując opcje dostępne na platformie EBSCOhost.


Aplikacja mobilna EBSCO w 20 minut
Data: 21.09.2021 | Godzina: 12:00-12:20 (20 minut)
Rejestracja

Przegląd funkcji dostępnych w nowej aplikacji mobilnej EBSCO, razem z możliwością pobierania e-książek. Wszystko w zaledwie 20 minut.


Lista publikacji AZ w nowej odsłonie
Data: 24.09.2021 | Godzina: 11:30-12:00 (30 minut)
Rejestracja

Podczas szkolenia zaprezentowany zostanie interfejs nowej listy AZ. Przyjrzymy się jak wyszukiwać czasopisma i książki w zasobach biblioteki, jak korzystać z dostępnych ograniczników oraz sprawdzać dostępność tytułów.


Jak czytać i pobierać e-książki EBSCO?
Data: 28.09.2021 | Godzina: 14:00-14:45 (45 minut)
Rejestracja

Praktyczne szkolenie, podczas którego uczestnicy dowiedzą się: jak korzystać z e-książek EBSCO online, jak pobrać e-książki w całości, jak zapisać rozdział e-książki oraz jak korzystać z e-książek na smartfonach, tabletach i czytnikach


Tworzenie i zarządzanie indywidualnym kontem Moje EBSCOhost
Data: 29.09.2021 | Godzina: 11:30-12:00 (30 minut)
Rejestracja

Praktyczna sesja dedykowana tworzeniu indywidualnego konta na platformie EBSCOhost. Po sesji uczestnicy będą wiedzieli jak założyć darmowe konto na platformie i jakie korzyści z tego płyną, w tym zapisywanie wyników na stałe, tworzenie powiadomień, zapisywanie linków do wyszukiwania, tworzenie folderów specjalnych.


Flipster – nagradzane źródło e-wydań czasopism
Data: 30.09.2021 | Godzina: 12:30
Rejestracja

Podczas szkolenia przyjrzymy się narzędziu do przeglądania i czytania popularnych tytułów magazynów i czasopism w wersji cyfrowej.


Szkolenia EBSCO

Jak to działa?
Sesje online odbywają się na platformie ZOOM. Podczas sesji trener dzieli pulpit z uczestnikami. Do komunikacji wykorzystujemy zestaw słuchawkowy, dzięki czemu dostępne jest połączenie audio, które zapewnia pełną informację zwrotną lub chat box.

PRZEWODNIK:
Samouczek, który wyjaśni jak połączyć się z webinarium dostępny jest tutaj:

Jak dołączyć?