Zapraszamy do udziału w dostępnych bezpłatnie, otwartych szkoleniach online w języku polskim. Podczas webinariów trenerzy EBSCO w zwięzły sposób opowiedzą o rozwiązaniach, produktach i ich aktualizacjach. By zapewnić Państwu komfort, skupić się na najważniejszych kwestiach i w przejrzysty sposób zapoznać z naszą ofertą, sesje szkoleniowe potrwają około 30 minut.

  


Micro session: praca z pełnym tekstem artykułów na platformie EBSCOhost

Data: 9.11.2021 | Godzina: 10:00-10:20 (20 minut)
REJESTRACJA

Podczas tego szkolenia zaprezentujemy sposoby pracy z pełnym tekstem na platformie EBSCOhost. Przyjrzymy się opcjom pobierania, drukowania, wysyłania do „chmury” wykorzystując prywatny dysk Google. Pokażemy, jak wykładowcy mogą znaleźć publikację w bazach EBSCO, a następnie za pomocą stałych linków udostępnić ją studentom.


Poznaj bazy EBSCO dostępne w ramach licencji krajowej dla wszystkich uczelni w Polsce

Data: 10.11.2021 | Godzina: 10:00-11:00 (60 minut)
REJESTRACJA

Podczas sesji dokonamy przeglądu baz EBSCO dostępnych w ramach tzw. licencji krajowej, z których mogą korzystać wszystkie uczelnie i instytucje badawcze w Polsce. Studenci i pracownicy uczelni mają dostęp do EBSCO Open Dissertations™ - międzynarodowej bazy prac dyplomowych i dysertacji oraz 16 obszernych naukowych baz danych refundowanych przez Ministerstwo Nauki i Szkolnictwa Wyższego. Wchodzące w skład pakietu bazy Academic Search™ Ultimate oraz Business Source® Ultimate są jednymi z najczęściej wykorzystywanych zasobów naukowych na świecie przez wiodące ośrodki akademickie.


Jak znaleźć polskie i anglojęzyczne materiały promocyjne i instruktażowe dotyczące narzędzi i zasobów EBSCO?

Data: 17.11.2021 | Godzina: 10:00-10:30 (30 minut)
REJESTRACJA

Podczas tego krótkiego szkolenia dokonamy przeglądu różnych stron internetowych, gdzie użytkownicy i bibliotekarze mogą znaleźć dodatkowe przydatne materiały instruktażowe dostępne w języku polskim. Uczestnicy poznają nowe oblicze strony wsparcia EBSCO dostępnej pod adresem https://connect.ebsco.com/. Zobaczymy również nową stronę Akademii EBSCO, gdzie użytkownicy mogą znaleźć liczne nagrania wideo, zwiększyć swoje umiejętności wyszukiwania informacji biorąc udział w mini kursach, wyświetlić archiwalne nagrania szkoleń.


Szkolenia EBSCO

Jak to działa?
Sesje online odbywają się na platformie ZOOM. Podczas sesji trener dzieli pulpit z uczestnikami. Do komunikacji wykorzystujemy zestaw słuchawkowy, dzięki czemu dostępne jest połączenie audio, które zapewnia pełną informację zwrotną lub chat box.

PRZEWODNIK:
Samouczek, który wyjaśni jak połączyć się z webinarium dostępny jest tutaj:

Jak dołączyć?

 

 

NOTE! This site uses cookies and similar technologies.

If you not change browser settings, you agree to it.

I understand