Zapraszamy do udziału w dostępnych bezpłatnie, otwartych szkoleniach online w języku polskim. Podczas webinariów trenerzy EBSCO w zwięzły sposób opowiedzą o rozwiązaniach, produktach i ich aktualizacjach. By zapewnić Państwu komfort, skupić się na najważniejszych kwestiach i w przejrzysty sposób zapoznać z naszą ofertą, sesje szkoleniowe potrwają około 30 minut.

  

 

Webinarium na żywo:

Biblioteki są dla wszystkich - rozwiązania EBSCO w zakresie dostępności

27 stycznia 2022 | 11:00-12:00 | REJESTRACJA

W związku z tym, że przepisy dotyczące dostępności w bibliotekach na całym świecie są nadal uszczegóławiane, dostawcy muszą zapewnić zgodność swoich standardów z wytycznymi i najlepszymi praktykami dotyczącymi dostępności. EBSCO inwestuje czas i zasoby, aby zapewnić wszystkim użytkownikom dostęp do naszych produktów. Weź udział w webinarium z udziałem Grzegorza Milewskiego, inżyniera usług bibliotecznych EBSCO i dowiedz się jakie działania podejmujemy oraz jakie rozwiązania stosujemy w zakresie zwiększania dostępności naszych produktów i usług. [webinarium w języku polskim]

 

Nagrania wideo szkoleń z trenerem:


Jak najlepiej wykorzystać ograniczenia, rozszerzenia i fasety na EBSCOhost

Link do nagrania | Hasło: EBSCO2021!

Przegląd najważniejszych opcji pozwalających zawęzić i doprecyzować wyniki otrzymane podczas wyszukiwania za pośrednictwem platformy EBSCOhost. Omówienie opcji tj.: wybór trybu wyszukiwania, wyszukiwanie w pełnym tekście, dostosowanie języka, daty publikacji, tematyki, tytułu publikacji i wielu innych…


Poznaj Academic Research Source - bogatą bazę czasopism i e-książek

Link do nagrania | Hasło: EBSCO2021!

Szkolenie dedykowane bazie Academic Research Source, dzięki której uzyskasz dostęp do ponad 5.300 czasopism oraz licznych wartościowych książek elektronicznych. Podczas szkolenia dowiesz się, jak wyszukiwać artykuły z czasopism oraz e-książki w bazie, jak również poznasz rozwiązania umożliwiające korzystanie z tych materiałów offline.


Modele zakupu e-książek

Link do nagrania |  Hasło: EBSCO2021!

Podczas szkolenia podjęliśmy najważniejsze zagadnienia dotyczące tego, o czym powinniśmy wiedzieć przed decyzją o poszerzeniu kolekcji e-książek w bibliotece. Omówiliśmy między innymi zakup ograniczony do wybranej liczby użytkowników, zakup przygotowanej kolekcji tematycznej, prenumeratę, zakup tytułów w wersji DRM i DRMfree.


Przegląd modułu raportowania w panelu administracyjnym EBSCOadmin

Link do nagrania | Hasło: EBSCO2021!

Podczas szkolenia dokonaliśmy ogólnego przeglądu modułu raportowania dla baz i narzędzi EBSCO. Pokazaliśmy, jak sprawdzać wykorzystanie poszczególnych baz, e-książek oraz interfejsów.


Szkolenia EBSCO

Jak to działa?
Sesje online odbywają się na platformie ZOOM. Podczas sesji trener dzieli pulpit z uczestnikami. Do komunikacji wykorzystujemy zestaw słuchawkowy, dzięki czemu dostępne jest połączenie audio, które zapewnia pełną informację zwrotną lub chat box.

PRZEWODNIK:
Samouczek, który wyjaśni jak połączyć się z webinarium dostępny jest tutaj:

Jak dołączyć?

 

 

NOTE! This site uses cookies and similar technologies.

If you not change browser settings, you agree to it.

I understand