Konto biblioteczne zostaje utworzone dla pracownika z chwilą zarejestrowania się w Bibliotecznym Centrum Obsługi Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej w Nysie i otrzymaniu legitymacji bibliotecznej.

 

Logowanie się na konto czytelnika

 

 • sposób logowania

 

Każdy czytelnik, który zapisany jest do biblioteki, ma możliwość zalogowania się na swoje konto w katalogu. Aby zalogować się, należy w menu katalogu wybrać "Konto" i wypełnić formularz logowania podając:

 

-- login lub adres e-mail,

-- indywidualne hasło czytelnika.

 

Możliwe jest także podanie pełnego numeru legitymacji bibliotecznej, jeśli czytelnik nie ma ani loginu, ani e-maila przypisanego do konta.

 

 • czym jest LOGIN

 

Login to indywidualna, unikalna i łatwa do zapamiętania nazwa użytkownika. Z chwilą utworzenia konta bibliotecznego login nadawany jest automatycznie. Jeśli czytelnik chce zmienić login, musi zrobić to samodzielnie poprzez edycję danych profilu, po zalogowaniu się na konto.

 

Po skończonej operacji należy pamiętać o wylogowaniu się z konta bibliotecznego.        

 

 • nie pamiętam hasła!

 

Użytkownik posiadający adres e-mail powinien poniżej formularza logowania kliknąć odnośnik "Nie pamiętasz hasła?". Po wpisaniu e-maila pozwoli to wygenerować link umożliwiający utworzenie nowego hasła.

Nowe hasło logowania może wygenerować bibliotekarz, przy czym wymagana jest osobista obecność czytelnika w BCO. Spowodowane jest to brakiem możliwości weryfikacji tożsamości czytelnika, gdy taka prośba jest zgłaszana np. telefonicznie.

 

Po zalogowaniu się do konta bibliotecznego użytkownik ma do dyspozycji następujące zakładki:

 

TWÓJ PROFIL

W zakładce znajdują się podstawowe informacje dotyczące użytkownika, m.in.: numer konta bibliotecznego, dane teleadresowe (adres korespondencyjny, numer telefonu oraz adres e-mail, które można edytować) oraz data ważności konta.

W zakładce Twój profil istnieje możliwość zmiany hasła.

 

WYPOŻYCZONE

W zakładce tej użytkownik może sprawdzić aktualne wypożyczenia oraz termin ich zwrotu. Nauczyciele akademiccy PWSZ w Nysie mają prawo do wypożyczenia 40 pozycji na okres 1 semestru. Pozostali pracownicy PWSZ w Nysie mogą wypożyczyć 10 pozycji na okres 35 dni.

Termin zwrotu książek możemy prolongować (przedłużyć). Prolongata jest możliwa wówczas, gdy do danego tytułu nikt się nie zapisał na kolejkę oczekujących. Prolongata jest dokonywana na okres 35 dni i następuje od daty jej wykonania.

 

OCZEKUJĄCE

Opisy książek w zakładce „Oczekujące” mogą posiadać następujący status, w zależności od wybranego punktu odbioru oraz etapu realizacji magazynu:

 • „Pozycja jest gotowa DO ODBIORU!”,
 • „Pozycja nie jest jeszcze przygotowana do odbioru”,
 • „Pozycja jest przygotowana do dostarczenia do punktu odbioru (termin odbioru do dd-mm-rrrr),
 • „Pozycja jest gotowa DO ODBIORU! Termin odbioru do dd-mm-rrrr”,
 • „Jesteś na „?” miejscu w kolejce oczekujących na zwrot pozycji”. 

 

Pozycje, które otrzymały status „ do odbioru” czekają na odbiór 3 dni.

 

W zakładce tej możemy dokonać następujących czynności:

 

 • sprawdzić wybrane pozycje, które są w przygotowaniu do wypożyczenia,
 • anulować wybraną pozycję, jeżeli jej status nie zmienił się na egzemplarz „ DO ODBIORU”,
 • sprawdzić jakie mamy pozycje w kolejce oraz aktualne miejsce w kolejce oczekujących na wypożyczenie,
 • usunąć pozycję z kolejki oczekujących na wypożyczenie.

ZWRÓCONE

Można sprawdzić historię wszystkich wypożyczeń dokonanych w BCO, na miejscu i na zewnątrz.

 

ZAPYTANIA

Chcąc zapisać wynik wyszukania w katalogu online należy wykonać operację „Zapamiętaj zapytanie”. W tym celu z górnego menu katalogu wybieramy „Historię”. Z ukazanej listy historii zadanych pytań wybieramy to zapytanie, które chcemy zapisać i klikamy w ikonkę dyskietki. Jeżeli jesteśmy zalogowani na koncie bibliotecznym system automatycznie przeniesie nas do zakładki „Zapytania” lub poprosi nas o zalogowanie się do konta.  W następnym kroku zapisujemy zapytanie. Listę zapisanych zapytań można edytować (dodawać nowe zapytania, usuwać stare). Dzięki tej funkcji można zawsze wrócić do wyników wyszukiwań wcześniej sporządzonych. Należy pamiętać, że księgozbiór Biblioteki jest stale wzbogacany o nowe zbiory, raz wygenerowany wynik zapytania nie będzie zawierał sukcesywnie dodawanych pozycji.

 

W.BIBLIOTECE.PL

Użytkownik Biblioteki ma możliwość połączenia swojego konta bibliotecznego z kontem w Portalu w.bibliotece.pl. W tym celu należy zarejestrować się w Portalu jako czytelnik (osoba prywatna).

Dzięki połączeniu swoich kont, użytkownik uzyskuje dostęp do wielu dodatkowych funkcji dostarczanych Bibliotece przez Portal, m.in. może:

 

 • oceniać i recenzować pozycje w katalogu,
 • dyskutować z innymi czytelnikami na forum,
 • korzystać z rekomendacji i ocen innych czytelników,
 • prowadzić własny blog i komentować wpisy,
 • tworzyć wirtualne regały z książkami,
 • sprawdzać na bieżąco nowości w Bibliotece,
 • wyszukiwać książki także w innych bibliotekach.

 

Konto Standard w Portalu jest całkowicie darmowe.

 

 

KLAUZULA INFORMACYJNA DLA UŻYTKOWNIKÓW BIBLIOTEKI PANS W NYSIE

Zgodnie z zarządzeniem nr 27/2018 Rektora Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej w Nysie z dnia 25.05.2018 r. w sprawie Ochrony Danych Osobowych w PANS w Nysie oraz na podstawie art. 13 ogólnego rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych z dnia 27 kwietnia 2016 r. (Dz. Urz. UE L 119 z 04.05.2016) informuję, iż: 1) administratorem Pani/Pana danych osobowych jest Państwowa Akademia Nauk Stosowanych w Nysie, ul. Armii Krajowej 7, 48-300 Nysa, 2) kontakt z Inspektorem Ochrony Danych - iod@pans.nysa.pl, 3) Pani/Pana dane osobowe przetwarzane będą w celu umożliwienia korzystania z zasobów bibliotecznych - na podstawie Art. 6 ust. 1 lit. b ogólnego rozporządzenia o ochronie danych osobowych z dnia 27 kwietnia 2016 r. 4) odbiorcami Pani/Pana danych osobowych będą firmy wspierające obsługę informatyczną biblioteki 5) Pani/Pana dane osobowe przechowywane będą przez okres zgodny z odnośnymi przepisami prawa 6) posiada Pani/Pan prawo do żądania od administratora dostępu do danych osobowych, prawo do ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania, prawo do wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania, prawo do przenoszenia danych, prawo do cofnięcia zgody w dowolnym momencie 7) ma Pani/Pan prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego 8) podanie danych osobowych jest dobrowolne, jednakże odmowa podania danych może skutkować odmową realizacji usługi. Ta strona używa plików Cookies. Korzystając ze strony, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki, wyrażasz na to zgodę.

Rozumiem