Biblioteka PWSZ w Nysie zmieniła oprogramowanie biblioteczne z systemu SOWA2/MARC21 na SowaSQL Premium. W ślad za tym otrzymała nowoczesny, mobilny katalog OPAC. Istotną zmianą nowej wersji OPAC systemu Sowa jest zmiana nazw operacji związanych z dokonywaniem wypożyczeń i zamówień materiałów bibliotecznych.

Zrezygnowano z dotychczasowych terminów, które funkcjonowały przez lata jako „rezerwacja” i „zamówienie”. „Zarezerwuj egzemplarz”  to obecnie „wypożycz” - operacja związana z odłożeniem danej pozycji dla użytkownika w BCO.

 

Natomiast „zamawiam wydanie” to obecnie „zapisz się” - operacja związana z zapisaniem się na kolejkę oczekujących na wypożyczenie wskazanej pozycji.

 

 

Zachęcamy do korzystania z usług dostępnych w internetowym katalogu https://biblioteka.pwsz.nysa.pl/sowa-www/sowacgi.php?KatID=0 na smartfonach i tabletach. Katalog naszej biblioteki jest już „mobilny”. Oznacza to, że automatycznie dostosowuje się do ekranów urządzeń, na których zostanie uruchomiony.

Zmodernizowano i ujednolicono styl oraz działanie formularzy logowania, składania propozycji zakupu itp. Uproszczono i ujednolicono również prezentację opisów bibliograficznych.

https://biblioteka.pwsz.nysa.pl/sowa-www/sowacgi.php?KatID=0&typ=acc&id=info/

Nasz  katalog oferuje także prowadzenie inteligentnych poszukiwań w jednym polu, tzw. wyszukiwanie proste, pozwalającym na wyszukiwanie informacji o zbiorach we wszystkich strefach opisu. Jeśli wynik poszukiwań będzie pozytywny, to system wskaże opisy dokumentów zawierające poszukiwane słowa, które występują zarówno w opisie tytułu, twórcy czy w grupie tematów. Wystarczy, że wprowadzimy jakieś słowo w oknie „Co mogę dla Ciebie znaleźć?”

W nowoczesny sposób zaprezentowano również nowości czytelnicze na stronie głównej wyszukiwarki. Przedstawia ona 5 najnowszych okładek pochodzących z kolekcji „Nowości”.

Nową wersję naszego katalogu cechuje intuicyjność i prostota, ale też szybsze działanie i bezpieczeństwo, gdyż posiadamy bezpieczny certyfikat SSL.

 

Zapraszamy do naszego katalogu z komputera i ze smartfona!